Od soboty (15 maja) ruszają linie turystyczne. Będzie można zwiedzić Poznań na pokładzie historycznego tramwaju lub autobusu.
Na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. 15 maja rozpocznie się sezon linii turystycznych 2021. W obecnym sezonie będzie można skorzystać z tramwajowej linii nr 0 i autobusowej nr 100 oraz pilotażowo także z autobusowej linii nr 102, która zapewni dojazd także do Muzeum Martyrologii Fort VII i Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.
Linie turystyczne co roku przyciągają wielu poznaniaków i turystów. Podczas przejażdżki można obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania, a jednocześnie powspominać lub – w przypadku najmłodszych pasażerów – poznać urok starych, historycznych pojazdów i poczuć klimat dawnych czasów.
– Historyczne pojazdy to atrakcja turystyczna sama w sobie. Dodatkowo z okien zabytkowego tramwaju lub autobusu można podziwiać nasze piękne miasto. Zaplanowaliśmy kursy w weekendy do ostatniego weekendu sierpnia, ale z możliwością przedłużenia na wrzesień – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.