SKF Politechnika Poznańska zaczął sezon od porażek

Od dwóch porażek na wyjeździe rozpoczęły premierowy sezon w II lidze siatkarki SKF Politechnika Poznańska. Podopieczne Przemysława Wodzienia najpierw uległy Energetykowi, a następnie drużynie SMS Police. Kibice poznanianek liczą na przełamanie w najbliższą sobotę, a rywalem SKF PP będzie Alexas Turek.

SKF KS Poznań - sierpień 2016
Debiutujące w rozgrywkach II ligi siatkarki SKF Politechnika Poznańska bardzo dobrze przepracowały okres przygotowawczy i wydawało się, że inauguracja rozgrywek wypadnie dobrze. W pierwszym spotkaniu sezonu podopieczne Przemysława Wodzienia zmierzyły się w derbowym pojedynku z Energetykiem. Spotkanie rozgrywane w kameralnej sali przy ul. Bukowskiej rozpoczęło się od dwóch pewnie wygranych setów przez Energetyk, ale w kolejnej odsłonie do gry wrócił SKF i wygrał 25:23. Czwarty set był bardzo wyrównany, a w końcówce Energetyk wyszedł na prowadzenie 23:20. Jednak siatkarki SKF doprowadziły do remisu 24:24. Niestety w decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowały rywalki i ostatecznie wygrały 26:24, a cały mecz 3:1.

Doświadczenie zebrane w pierwszym spotkaniu nowego sezonu miało zaowocować lepszą grą w 2. kolejce II ligi. SKF Politechnika Poznańska zmierzył się na wyjeździe z drużyną SMS Police. W pierwszym set zakończył się pewnym zwycięstwem miejscowych, które w kolejnej odsłonie miały już większy problem z grą poznanianek. Podopieczne Przemysława Wodzienia miały nawet piłkę setową, ale uległy 26:28. Podobnie wyglądał trzeci set, który SMS wygrał 25:23 i cały mecze 3:0.

– Nie traktujemy tych dwóch porażek, jako kryzysu. To dla nas ważne lekcje i pracujemy dalej. Jesteśmy beniaminkiem, dla którego gra w II lidze to historyczne wydarzenie, a jednocześnie poza Pauliną Pachurką reszta siatkarek musi dostosować się do gry na takim poziomie. Spokojnie skupiamy się na pracy, a wyniki przyjdą – mówi trener siatkarek SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

Dwutygodnik „Nasz Głos Poznański” będący patronem medialnym zespołu zaprasza na spotkanie z UKS Alexas Turek, które odbędzie się w sobotę, 22 października 2016 roku o godz. 18:45 w Hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II nr  28. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Wyniki i terminarz najbliższych spotkań SKF Politechnika Poznańska:

KS Energetyk Poznań – SKF Politechnika Poznańska 3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 26:24)

SMS Police – SKF Politechnika Poznańska 3:0 (25:19, 28:26, 25:23)