SKF Politechnika Poznańska wygrywa w Kościanie

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska rozpoczęły nowy rok od wyjazdowego zwycięstwa nad UKŻPS Coccodrillo Kościan 3:1 i awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Za dwa tygodnie podopieczne Marcina Grocia zmierzą się we własnej hali z E.Leclerc MKS Truso Elbląg. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Poznanianki w spotkaniu z UKŻPS Coccodrillo Kościan miały pokazać, że dobrze przepracowały przerwę w rozgrywkach i nadal liczą się w walce o awans do I ligi. Pierwszy set był wyrównany, ale końcówka już zdecydowanie należała do poznanianek, które pewnie wygrały 25:18.

Drugi set rozpoczął się od ataków miejscowych, które dzięki znakomitej grze Dagmary Grajczak wyszły na kilku punktowe prowadzenie i utrzymały ten stan do końca seta. Ostatecznie wygrały 25:19. Zdecydowanie najwięcej sportowych emocji dostarczyła kolejna odsłona, w której zacięta walka o każdą piłkę trwała do końca. Kiedy wydawało się, że prowadzące 22:20 siatkarki z Kościana wyjdą na prowadzenie w setach, trener Marcin Groć wziął czas, a jego podopieczne zaskoczyły rywalki. Poznanianki objęły prowadzenie 24:23, a po bloku Karoliny Kohut świętowały zwycięstwo w secie. Taki obrót sytuacji podłamał miejscowe, które w czwartym secie nie znalazły recepty na dobrze grający zespół SKF Politechnika Poznańska i komplet punktów pojechał do stolicy Wielkopolski.

– Komplet punktów na terenie rywala, gdzie nie wygraliśmy w lidze sześć lat bardzo nas cieszy. Dziś cały zespół ciężko zapracował na ten sukces. Dziękujemy kibicom, którzy wsparli nas na meczu w Kościanie – mówi kierownik zespołu SKF Politechnika Poznańska, Michał Sułkowski.

UKŻPS Coccodrillo Kościan – SKF Politechnika Poznańska 1:3 (18:25, 25:19, 23:25, 21:25)

SKF: Pierzchała, Pachurka, Halczak, Kohut, Bińczycka, Radzewicz, Przybylska (libero) oraz Bogacz, Kucner.

Klub SKF KS Poznań jest współfinansowany ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania, a głównym sponsorem i oficjalnym przewoźnikiem jest firma Fox Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.