SKF Politechnika Poznańska tuż za podium III Memoriału im. Zbigniewa Staszaka

Najmłodsze siatkarki SKF Politechnika Poznańska zajęły czwarte miejsce w kategorii dwójek podczas III Memoriału im. Zbigniewa Staszaka w Środzie Wielkopolskiej. – Dla nas każde granie przed rozpoczęciem Kinder+Sport jest bardzo ważne. Jestem bardzo zadowolona z postawy dziewczynek – mówi trenerka Dominika Moszczyńska. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Zespoły SKF Politechnika Poznańska rywalizowały w Środzie Wielkopolskiej w kategoriach dwójek, gdzie zagrały 32 ekipy oraz w kategorii trójek, w której rywalizowało 27 ekip. Znakomicie spisały się dwójki prowadzone przez Dominikę Moszczyńską. Zespół drugi po dobrym turnieju finiszował na siódmym miejscu. Natomiast pierwsza dwójka wywalczyła czwarte miejsce, a w spotkaniu o medal prowadząc już 13:7 przegrała 14:18.

– Dla nas każde granie przed rozpoczęciem Kinder+Sport jest bardzo ważne. Jestem bardzo zadowolona z postawy dziewczynek. a zebrałam również materiał nad czym mamy pracować w najbliższym czasie. Był to dla nas bardzo cenny turniej – mówi trenerka SKF Politechnika Poznańska, Dominika Moszczyńska.

Zawodniczki z grupy trójek prowadzone przez trenera Artura Bąka zajęły miejsce w środku stawki i finiszowały na 13 miejscu. – Turniej w Środzie Wielkopolskiej uważam za cenną lekcję. Cieszy wyraźna poprawa w przyjęciu zagrywki, jednak mamy dużo mankamentów w innych elementach siatkarskiego rzemiosła. Musimy nauczyć się być odpowiedzialni za każdą akcję, za każdą odbitą piłkę. Zrobimy postęp jakościowy gdy zrozumiemy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za końcowy wynik, na który składają się pojedyncze odbicia, akcje każdego meczu – mówi Bąk.

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska w rozgrywkach II ligi są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.