SKF Politechnika Poznańska blisko finału MSJ

Juniorki klubu SKF Politechnika Poznańska podczas Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce zajęły drugie miejsce w Pile i o finał zagrają w barażu. Podopieczne Przemysława Wodzienia pokonały UKS Śmigiel, a w decydującym o bezpośrednim awansie spotkaniu uległy PTPS Piła.

W Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Wielkopolski w Pile zagrały: SKF Politechnika Poznańska, UKS Śmigiel i PTPS Piła. Natomiast dwa kolejne turnieje półfinałowe odbędą się w najbliższy weekend, a gospodarzami będą: UKS ZSMS Poznań i VII LO SMS Amber Kalisz. Zespoły grały każdy z każdym do trzech wygranych setów. Najlepsza z ekip uzyskiwała awans do finału, druga drużyna turnieju wchodziła do gry o miejsca 4-6, czyli baraż o finał, a ostatnia ekipa turnieju rozegra jeszcze turniej o miejsca 7-9.

Juniorki SKF Politechniki Poznańskiej w pierwszym swoim spotkaniu zmierzyły się z UKS Śmigiel i pierwszego seta szybko wygrały 25:13. W kolejnej odsłonie poznanianki zagrały jeszcze lepiej i wygrały 25:6. Pewnym zwycięstwem zakończył się również trzeci set i całe spotkanie padło łupem podopiecznych Przemysława Wodzienia.

O pierwszym miejscu decydował pojedynek PTPS Piła – SKF Politechnika Poznańska, który stał na dobrym poziomie i był bardzo wyrównany. Minimalnie lepsze okazały się siatkarki PTPS, które awansowały do finały z pierwszego miejsca. Natomiast SKF Politechnika Poznańska wystąpi 22 stycznia w turnieju barażowym o prawo gry w finale.

Kadra SKF Politechniki Poznańskiej na zawody w Pile: Karolina Kohut, Łucja Bińczycka, Marta Banasiak, Alicja Halamska, Julia Adamek, Ania Urbańska, Adrianna Owczarek, Julia Grudzińska, Angelika Matyjaszyk, Zosia Kaczmarek, Angelika Maciejewska, Łucja Koziorowska.

Przypomnijmy, że klub SKF Politechnika Poznańska wspierany jest finansowo przez Wydział Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.