SKF PBS SP 69 SMS Poznań liderem III ligi siatkówki kobiet

Siatkarki SKF PBS SP 69 SMS Poznań wygrały w ostatnim czasie spotkania z SPS BoxPro Volley Piła oraz SPS Sparta Złotów i zostały samodzielnym liderem III ligi siatkówki kobiet. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Podopieczne Damiana Gapika i Grzegorza Łuszczewskiego marsz na fotel lidera rozpoczęły od pewnego zwycięstwa w Szamotułach 3:0, aby następnie wygrać we własnej hali po tie-breaku z SPS BoxPro Volley Piła. – Zespół z Piły postawił bardzo wysoko poprzeczkę. Pokazał, że zeszłoroczne zwycięstwo w lidze nie było przypadkowe. Dlatego czapki z głów przed dziewczynami – mówił po spotkaniu trener Damian Gapik.

Jednak kluczowy dla układu tabeli był sobotni mecz w Złotowie. Poznanianki pojechały na północ regionu w lekko okrojonym składzie, a możliwość gry dostała młodziczka Daria Surkova. SKF PBS SP 69 SMS Poznań każdą akcję rozgrywał cierpliwie i taktycznie, a znakomita zagrywka Anetty Ngamayamy poprowadziła ich do zwycięstwa w tej odsłonie 25:21. O losach spotkania zadecydował drugi set, który poznanianki rozpoczęły od prowadzenia 6:1, ale w końcówce do głosu doszły miejscowe, które zmarnowały m.in. piłkę setową. Ostatecznie lepsze okazały się podopieczne Damiana Gapika i wygrały 29:27.

W trzecim secie kibice długo oglądali walkę punkt za punkt, a przy stanie 22:22 na zagrywce w zespole z Poznania pojawiła się Angelika Halczak, która wpierw świetnym skrótem męczy rywali, następnie posyła asa serwisowego i przy stanie 24:22 również jest nieomylna. Set kończy się wynikiem 25:22, a nagroda MVP spotkania trafiła do Halczak, która zdobyła aż 14 punktów z ataku, zaliczyła 2 asy serwisowe i czterokrotnie blokowała rywali.