SKF PBS Politechnika Poznańska wywalczył punkt w Kościanie

Drugoligowe derby Wielkopolski pod siatką zakończyły się zwycięstwem UKŻPS COCCODRILLO Kościan nad SKF PBS Politechnika Poznańska 3:2. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Wyżej notowany przed tym spotkaniem zespół SKF PBS Politechnika Poznańska przyjechał do Kościana po zwycięstwo, aby umocnić się w środkowej części w tabeli, a nawet przesunąć na piąte miejsce. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale zakończył się zwycięstwem poznanianek 27:25.

Drugi set należał już do miejscowych, które wygrały 25:21, ale w kolejnym lepsze okazały się podopieczne Damiana Gapika. Czwarty set rozpoczął się od pięciopunktowego prowadzenie SKF PBS Politechnika Poznańska dzięki znakomitej grze Oliwii Grzecy, ale miejscowe zdołały doprowadzić do remisu, a w połowie seta przejęły inicjatywę i wygrały odsłonę. Minimalnie lepsze okazały się również w tie-breaku, który zakończył się wygraną UKŻPS 15:13.

Po tym spotkaniu zespół UKŻPS COCCODRILLO zajmuje szóste miejsce w tabeli II ligi siatkówki kobiet i zrównał się punktami z poznaniankami. SKF PBS Politechnika Poznańska w najbliższej kolejce zmierzy się KS Spójnia Stargard. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 listopada 2019 roku o godz. 20:00 w Hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II 28, a wstęp jest bezpłatny.

UKŻPS COCCODRILLO Kościan – SKF PBS Politechnika Poznańska 3:2 (25:27, 25:21, 18:25, 25:17, 15:13)

Wyniki spotkań 10. kolejki II ligi siatkówki kobiet:
(23 listopada 2019 roku)
SMS Police – Sokół Mogilno 0:3 (19:25, 15:25, 22:25)
UKŻPS Kościan – SKF PBS Politechnika Poznańska 3:2 (25:27, 25:21, 18:25, 25:17, 15:13)
Wieżyca Stężyca – Pałac II Bydgoszcz 3:2 (25:14, 25:14, 20:25, 16:25, 15:11)
UKS ZSMS Poznań – Truso Elbląg 0:3 (20:25, 21:25, 12:25)
Enea Energetyk II Poznań – Gedania Gdańsk 3:2 (25:15, 20:25, 25:18, 25:27, 23:21)