SKF PBS Politechnika Poznańska wygrała derby z UKŻPS Kościan

Drugoligowe siatkarki SKF PBS Politechnika Poznańska wygrały we własnej hali po tie-breaku derby regionu z UKŻPS Coccodrillo Kościan i umocniły się na siódmym miejscu w tabeli. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Licznie zgromadzeni kibice w hali Politechniki Poznańskiej byli świadkami prawdziwego siatkarskiego dreszczowca, który zakończył się po tie-breaku i żółtą oraz czerwoną kartką dla UKŻPS Coccodrillo Kościan. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem kościanianek 25:21, a kolejny set to już zdecydowana dominacja podopiecznych Adama Cichockiego, które wyszły na prowadzenie 2:0.

W trzecim secie zobaczyliśmy odmieniony zespół SKF PBS Politechnika Poznańska, który znalazł optymalne ustawienie i skutecznie powstrzymywał bardzo dobrze dysponowany tego dnia zespół z Kościana. Z upływem kolejnych minut inicjatywa zaczęła należeć do poznanianek, w których szeregach znakomicie radziła sobie Weronika Antczak i set należał do miejscowych 25:22. Czwarty set również zakończył się zwycięstwem podopiecznych Damiana Gapika, które wykorzystały wszystkie błędny UKŻPS i doprowadziły do tie-breaka.