SKF PBS Politechnika Poznańska wygrała derby w Lidze Kadetek WZPS

Derbowe spotkanie w stolicy Wielkopolski pomiędzy UKS ZSMS Poznań a SKF PBS Politechnika Poznańska zakończyło się po tie-breaku zwycięstwem podopiecznych Mikołaja Siwierskiego. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Pierwszy set został zdominowany przez siatkarki SKF PBS Politechnika Poznańska, które dzięki dobrej grze w obronie wygrały pewnie pierwszego seta 25:17. Od tego momentu zaczęła się toczyć walka set za set i o wyniku spotkania zadecydował tie-break, w którym lepsze okazały się podopieczne Mikołaja Siwierskiego.

Liderem tabeli grupy I w Lidze Kadetek WZPS jest zespół UKS Szamotulanin, który odniósł komplet zwycięstw. Drugie miejsce zajmuje Enea Energetyk Poznań, a SKF PBS Politechnika po tym zwycięstwie awansował na trzecie miejsce.

UKS ZSMS Poznań – SKF PBS Politechnika Poznańska 2:3 (17:25, 25:18, 21:25, 25:9, 13:15)

Stałe szkolenie zespołów SKF PBS Politechnika Poznańska jest możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania i Ministerstwa Sportu – rządowy program KLUB. Natomiast głównym sponsorem klubu jest Poznański Bank Spółdzielczy, a oficjalnym przewoźnikiem  FOX Travel. Klub wspiera również firma Inline Poland wchodząca w skład europejskiej grupy Sirap. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.