SKF KS Poznań zagra w finale o II ligę

Siatkarki SKF KS Poznań wywalczyły podczas turnieju w miejscowości Golub-Dobrzyń awans do turnieju finałowego o miejsce w II lidze. Rywalkami podopiecznych Zbigniewa Woźniaka i Danuty Majcher w finale będą zespoły: EKS Skra Bełchatów, TKS Tychy i UKS Marba Sędziszów Małopolski .

SKF KS Poznań 2015
Zespół SKF KS Poznań występ w turnieju półfinałowym o wejście do II ligi rozgrywanym z miejscowości Golub-Dobrzyń rozpoczął od zwycięstwa nad MKS MDK Trzcianka 3:1 (25:11, 25:17, 17:25, 25:17). Taki wynik oznaczał, że do awansu do turnieju finałowego potrzebny jest tylko jeden set w meczu z miejscowymi siatkarkami.

Jednak spotkanie z miejscowym zespołem rozpoczęło się źle dla poznańskich siatkarek, które przegrywały 2:8. Przy zagrywce Halczak był remis 8:8 i wydawało się, że SKF KS Poznań opanował sytuację. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Seria błędów w obronie oraz momentami nie wytłumaczalna nieskuteczność skrzydłowych sprawiły, że w partii otwarcia poznanianki wyraźnie przegrały 25:15. Niestety kolejna odsłona również padła łupem miejscowych.

Trzeci set to dobry początek SKF KS Poznań i prowadzenie 13:8. Niestety rywalki wykorzystały chwilę dekoncentracji poznanianek i wyszły na prowadzenie 19:16, aby wygrać set 25:18, a w całym spotkaniu zasłużenie 3:0.

Taki wynik oznaczał, że o losach awansu SKF KS Poznań zadecyduje wynik meczu Volley Golub-Dobrzyń – MKS MDK Trzcianka. Ten okazał się korzystny i podopieczne Zbigniewa Woźniaka i Danuty Majcher mogą przygotowywać się do finału, w którym zagrają z zespołami: EKS Skra Bełchatów, TKS Tychy i UKS Marba Sędziszów Małopolski. Turniej finałowy o miejsce w II lidze odbędzie się w terminie 15-17 maja 2015 roku.

SKF KS Poznań – Volley Golub Dobrzyń 0:3 (15:25, 20:25, 18:25)

SKF KS Poznań: Pierzchała, Halczak, Kohut, Arendz, Gudowicz, Radzewicz, Przybylska (libero), Mikołajczak (libero), Moszczyńska, Szczerba.

Występy siatkarek SKF KS Poznań są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Transport zapewnia firma Fox Travel.