SKF KS Poznań zagra o II ligę z UKS LIS Tuliszków

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały w miniony weekend rewanżowe spotkanie półfinałowe z GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1 i awansowały do finału III ligi, w którym zmierzą się z zespołem UKS LIS Tuliszków. Patronem medialnym SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań - GLKS Barycz Janków Przygodzki 03
Pierwsze spotkanie rozgrywane pomiędzy SKF KS Poznań a GLKS Barycz Janków Przygodzki w Hali Sportowej w Wysocku Małym zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Zbigniewa Woźniaka 3:1. Rewanż zgromadził w kameralnej Hali Politechniki Poznańskiej prawie komplet kibiców poznańskiej drużyny, którzy liczyli na awans do finału III ligi.

Początek meczu zdecydowanie należał do siatkarek SKF KS Poznań, które szybko przejęły inicjatywę, a trener Woźniak mógł wpuścić na boisko rezerwowe zawodniczki. Set zakończył się zwycięstwem poznanianek 25:18. Kolejny set został jeszcze bardziej zdominowany przez miejscowe i zakończył się wygraną 25:15, a to oznaczało awans do finału.

W trzecim secie w SKF KS Poznań więcej czasu na parkiecie otrzymały zawodniczki rezerwowe, które toczyły wyrównaną walkę z pierwszym składem GLKS Barycz Janków Przygodzki. Jednak po serii błędów w końcówce lepsze okazały się przyjezdne 23:25. Po zmianie stron poznanianki wróciły do swojego rytmu gry i wygrały 25:19, a cały mecz 3:1.

Serdecznie zapraszamy na spotkania finałowe o Mistrzostwo Trzeciej Ligi Siatkówki Kobiet WZPS Poznań. Mecze SKF KS Poznań – UKS Lis Tuliszków odbędą się według następującego planu: 16 kwietnia (godz. 19:00) i 17 kwietnia (godz. 12:00).

SKF KS Poznań – GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:19)

SKF KS Poznań: Pierzchała, Kohut, Radzewicz, Gudowicz, Bińczycka, Pachurka, Przybylska (libero) oraz Balicka (libero), Szczerba, Mikołajczak, Błędowska, Banasiak, Gapik.