SKF KS Poznań wygrywa z MKS MKD Trzcianka

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań wygrały na wyjeździe z MKS MKD Trzcianka 3:1, a sezon zasadniczy zakończą we wtorek spotkaniem we własnej hali z zespołem UKS Śmigiel. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka będące liderem tabeli wiedzą już, że kolejnymi rywalami w drodze do II ligi będą zespoły Barycz Janków Przygodzki i Lis Tuliszków.

SKF KS Poznań 2016
Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły wyjazdowe spotkanie z MKS MKD Trzcianka i zdeklasowały miejscowe siatkarki wygrywając 25:12. W drugim secie gra się wyrównała, a miejscowe wsparte głośnym dopingiem wykorzystały błędy podopiecznych Zbigniewa Woźniaka i wygrały 25:20. SKF KS Poznań wrócił do swojego rytmu gry w trzeciej odsłonie, którą rozpoczął od prowadzenia 7:1. Taki rezultat pozwolił na kontrolowanie przebiegu seta i pewne zwycięstwo 25:15.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia poznanianek, ale z upływem czasu inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki MKS MKD Trzcianka i wyszły na prowadzenie 18:15. Trener Zbigniew Woźniak zdecydował się na zmiany w zespole, które zaowocowały wyjściem na prowadzenie 23:19. Ostatecznie set wygrał zespół SKF KS Poznań 25:20, a całe spotkanie 3:1. Była to jedenasta z rzędu wygrana SKF KS Poznań za trzy punkty w rozgrywkach III ligi.

SKF KS Poznań sezon zasadniczy zakończy spotkaniem z UKS Śmigiel, które odbędzie się we wtorek o godz. 16:45 w hali CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II w Poznaniu. Natomiast w marcu zmierzą się z zespołami Barycz Janków Przygodzki i Lis Tuliszków o prawo gry w turnieju o awans do II ligi. Patronem medialnym kluby SKF KS Poznań jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

MKS MKD Trzcianka – SKF KS Poznań 1:3 (12:25, 25:20, 15:25, 20:25)

SKF: Pierzchała, Bińczycka, Gudowicz, Kohut, Radzewicz, Pachurka, Przybylska (libero) oraz Cieślak, Szczerba, Mikołajczak, Gapik.

Występy zespołów SKF KS Poznań w III lidze są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań. Wyjazd na spotkanie do Trzcianki odbył się busem firmy Fox Travel.