Poznanianki walczą z UKŻPS Kościan o mistrzostwo regionu

Komplet publiczności zgromadziło w hali CS Politechniki Poznańskiej pierwsze spotkanie pomiędzy SKF KS Poznań a UKŻPS Kościan o mistrzostwo regionu i rozstawienie w walce o awans do II ligi. Niezwykle emocjonujące spotkanie zakończyło się wygraną siatkarek z Kościana 3:1.

SKF KS Poznań 2015

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań znów stanęły przed szansą awansu do II ligi, a pierwszym rywalem jest UKŻPS Kościan. Stawką rywalizacji jest mistrzostwo regionu i rozstawienie w walce na szczeblu centralnym o awans do II ligi. W sezonie zasadniczym UKŻPS Kościan dwukrotnie pokonał podopieczne Zbigniewa Woźniaka 3:0 i 3:1.

Mecz finałowy w grupie wielkopolskiej III ligi rozpoczął się pod dyktando zespołu z Kościana, który szybko i pewnie wygrał 25:15. W drugiej partii poznańskie siatkarki podjęły piękną walkę i spotkanie nabrało jeszcze większych rumieńców. Emocje sięgnęły zenitu w końcówce, gdyż poznanianki zdołały wybronić dwie piłki setowe i wygrać odsłonę 28:26.

Podbudowane tym zwycięstwem siatkarki z Poznania jeszcze lepiej prezentowały się w trzecim secie, a że rywalki podjęły w piękny sposób wyzwanie to set stał na bardzo wysokim poziomie. Mimo swoich szans podopieczne Zbigniewa Woźniaka po dramatycznym secie przegrały 23:25. Czwarty set był wyrównany do stanu 16:16, ale później seria błędów poznanianek doprowadziła do porażki w secie 18:25 i całym meczu 1:3. Spotkanie trwało prawie dwie godziny.

Już wiadomo, że rewanżowe spotkanie obu ekip odbędzie się w niedzielę, 18 stycznia o godz. 18:00 w hali na os. Piastowskim 47 w Kościanie. Turnieje półfinałowe o wejście do II ligi odbędą się w terminie 1-3 maja 2015 roku.

SKF KS Poznań – UKŻPS Kościan 1:3 (15:25, 28:26, 23:25, 18:25)

Skład SKF KS Poznań: Sandra Pierzchała (kapitan), Karolina Kohut, Zofia Barwicka, Natalia Geremek, Anette Ngamayama, Jagoda Radzewicz, Joanna Przybylska (libero) oraz Wiktoria Mikołajczak, Karolina Balicka (libero), Izabela Ankudowicz.

Występy zespołu SKF KS Poznań możliwe są dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.