SKF KS Poznań umocnił się na pozycji lidera

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań wygrały derbowy pojedynek z UKS Rataje ZSO 4 Poznań i umocniły się na pozycji lidera. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka, którym patronuje dwutygodnik „Nasz Głos Poznański” za tydzień czeka spotkanie z UKS ZSMS Poznań

SKF KS Poznań - UKS ZSMS II Poznań 01
Derby stolicy Wielkopolski zostały rozegrane w kameralnym obiekcie przy ul. Bosej w Poznaniu. Początek spotkania to wysokie prowadzenie drużyny SKF KS Poznań, które na początku spotkania wynosiła 6:2. Jednak rywalki zdołały przejąć inicjatywę i wyszły na prowadzenie 11:7. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka w końcówce premierowej odsłony zbliżyły się do dziewczyn z Rataj, ale uległy 21:25.

Po zmianie stron kibice zobaczyli odmieniony zespół SKF KS Poznań, który szybko wyszedł na prowadzenie 11:0, aby ostatecznie wygrać seta 25:14. W trzecim secie inicjatywa nadal należała do SKF KS, który wygrał 25:19 i wyszedł na prowadzenie w setach 2:1. Ostatnia odsłona miała podobny przebieg jak poprzednia partia i również zakończyła się wygraną 25:19.

UKS Rataje ZSO 4 Poznań – SKF KS Poznań 1:3 (25:21, 14:25, 19:25, 19:25)

SKF: Kohut, Halczak, Pachurka, Błędowska, Wawrzyniak, Mikołajczak, Przybylska (libero) oraz Pierzchała (kapitan), Szczerba, Radzewicz.

Występy zespołu w rozgrywkach ligowych są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji projektu Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań.