SKF KS Poznań przegrał w Trzciance po tie-breaku

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań przegrały na wyjeździe z MKS MDK Trzcianka 2:3 i zajmują pozycję wicelidera tabeli.

siatkówka SKF KS Poznań 2014-2015

Podopieczne Zbigniewa Woźniaka i Danuty Majcher wyjazdowe spotkanie z MKS MDK Trzcianka rozpoczęły fatalnie, gdyż rywalki bardzo szybko odskoczyły na 1:7. Jednak z upływem czasu gra poznanianek poprawiła się i zdołały doprowadzić do remisu 24:24. Końcówka seta była bardzo kontrowersyjna, gdyż przy stanie 25:24 rywalki trafiły w antenkę, ale sędzia uznał, że najpierw był blok i seta 26:24 wygrały miejscowe.

Niespodziewanie kolejny set szybko padł łupem MKS MDK Trzcianka, ale poznanianki wróciły do gry w kolejnej odsłonie. Zaczęły grać na swoim poziomie, a koleżanki do walki poderwała Zofia Barwicka. SKF KS Poznań wygrał 25:14 i 25:16, a o wyniku spotkania zadecydował tie-break.

Piąty set był ozdobą spotkania, a oba zespoły grały w nim na dobrym poziomie. Do stanu 12:12 trwała wyrównana walka z obu stron, ale ostatecznie po serii złych wyborów SKF KS Poznań uległ 12:15 i całe przegrał spotkanie 2:3.

MKS MDK Trzcianka – SKF KS Poznań 3:2(26:24, 25:11, 14:25, 16:25, 15:12)

SKF KS Poznań: Sandra Pierzchała (kapitan), Zofia Barwicka, Anette Ngamayama, Karolina Kohut, Klaudia Nowak, Natalia Geremek, Joanna Przybylska (libero) oraz Wiktoria Mikołajczak, Patrycja Gębalska, Jagoda Radzewicz.