SKF KS Poznań pewnie wygrywa we Wrześni

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań od wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem Orkan Września 3:0 rozpoczęły nowy sezon, w którym będą walczyć o awans do II ligi. Zespołowi patronuje dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

VII Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet - 05
Spotkaniem we Wrześni podopieczne Zbigniewa Woźniaka zainaugurowały nowy sezon III ligi. Początek spotkania to walka punkt za punkt, ale od połowy seta inicjatywę zaczęły przejmować poznanianki i pewnie wygrały premierową odsłonę 25:16. Drugi set był bardzo podobny i szybko zakończył się zwycięstwem SKF KS Poznań 25:17.

W trzecim secie miejscowe wykorzystały rozluźnienie w szeregach poznanianek i wyszły na prowadzenie 4:1. Orkan długo utrzymywał bezpieczną przewagę, a prowadząc 24:21 nie wykorzystał trzech piłek setowych. Jednak w grze na przewagi lepsze były siatkarki SKF KS Poznań i wygrały 27:25, a całe spotkanie 3:0.

Orkan Września – SKF KS Poznań 0:3 (16:25, 17:25, 25:27)

Skład SKF KS Poznań: Gapik, Kohut, Pachurka, Błędowska, Halczak, Radzewicz, Przybylska (libero) oraz Mikołajczak, Patynek, Urbańska, Wawrzyniak.