SKF KS Poznań krok od mistrzostwa III ligi

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań wygrały w sobotni wieczór we własnej hali pierwsze spotkanie finałowe z UKS LIS Tuliszków 3:2. Rewanż w hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II w niedzielę o godz. 16:00. Zwycięzca rywalizacji będzie walczył na szczeblu centralnym o miejsce w II lidze.

Zbignie Woźniak - SKF KS Poznań
Finał III ligi siatkówki kobiet rozgrywany w Hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II z udziałem SKF KS Poznań i UKS LIS Tuliszków zgromadził komplet kibiców, a w tym gronie była również liczna grupa fanów z Tuliszkowa. Pierwsza odsłona zdecydowanie należała do podopiecznych Zbigniewa Osajdy, które grały bardzo mądrze i wykorzystały wszystkie błędy grających pod presją poznanianek 25:19. SKF KS Poznań wrócił do gry w kolejnej odsłonie, w której narzucił rywalowi swój styl gry i szybko wygrał 25:17.

Dużo emocji dostarczył trzeci set, a zwłaszcza jego końcówka. Przy stanie 24:19 dla Tuliszkowa piłkę przejmują podopieczne Zbigniewa Woźniaka i doprowadziły do remisu 24:24. Chwilę później było 25:25, ale ostatecznie seta wygrały przyjezdne 27:25. W tym momencie cel minimum na ten sezon, jakim było mistrzostwo na tym szczeblu rozgrywek dla SKF KS Poznań został zagrożony. Ostre słowa trenera poznanianek w przerwie i korekta w grze taktycznej spowodowały, że czwarty set rozpoczął się od ich prowadzenie 8:0. Do końca seta SKF KS kontrolował grę i wygrywając 25:20 doprowadził do tie-breaka.

– Decydujący o wyniku spotkania set rozpoczęliśmy koncertowo, gdyż wyszliśmy na prowadzenie 6:1, aby ostatecznie wygrać 15:11. Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki na spotkanie rewanżowe, które rozpocznie się w niedzielę o godz. 16:00. Po spotkaniu ceremonia medalowa – mówi Michał Sułkowski z SKF KS Poznań. Patronem medialnym SKF KS Poznań jest dwutygodnik i portal Nasz Głos Poznański.

SKF KS Poznań – UKS LIS Tuliszków 3:2(19:25, 25:17, 25:27, 25:20, 15:11)