SKF Forex Politechnika Poznańska wygrywa w Wejherowie [film]

Drugoligowe siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska przerwały serię porażek po tie-breakach i wygrały na wyjeździe z APS Rumia 3:1. Za tydzień podopieczne Damiana Gapika zmierzą się z Energa MKS Truso Elbląg. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Wyjazdowe spotkanie z APS Rumia dla siatkarek SKF Forex Politechnika Poznańska, które mają na koncie aż cztery porażki po tie-breakach było bardzo ważne. Podopieczne Damiana Gapika chciały w końcu wygrać za trzy punkty, a jednocześnie zwycięstwo miało przybliżyć zespół do drużyn ze środka tabeli II ligi.

Jednak to miejscowe lepiej rozpoczęły to spotkanie i szybko wyszły na kilkupunktową przewagę. Poznanianki w połowie seta zbliżyły się na 15:18, ale siatkarki APS Rumia po chwili dekoncentracji szybko doprowadziły do zwycięstwa 25:19. Jeszcze lepiej APR Rumia zaprezentował się na początku drugiego seta, gdyż wyszły na prowadzenie 7:1. Jednak czas wzięty przez trenera Damiana Gapika i dyskusja z zespołem odmieniła grę drużyny SKF Forex Politechnika Poznańska, która doprowadziła do remisu 12:12, a następnie przejęła inicjatywę i wygrała 25:17.

Zdecydowanie najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym walka toczyła się o każdą piłkę, a jednocześnie oba zespoły raziły prostymi błędami. Minimalnie lepsze okazały się poznanianki, które wygrały 25:21. W czwartym secie zespół APR Rumia wyszedł na prowadzenie 13:11, ale zmarnował zagrywkę, co natychmiast wykorzystały poznanianki i po kilku udanych akacjach przejęły inicjatywę – 16:13.Miejscowe zdołały jeszcze doprowadzić do remisu 17:17, ale poznanianki odpowiedziały dobrą grą i na tablicy wyników pojawiło się 20:19. Zebrane doświadczenie z poprzednich spotkań zaprocentowała w Wejherowie, gdyż więcej spokoju w grze było w szeregach drużyny SKF Forex Politechnika Poznańska, którą do zwycięstwa w secie 25:22 poprowadziła Karolina Kohut.

– Waga meczu była bardzo duża i mieliśmy tego wszyscy świadomość. Presja oraz parę decyzji boiskowych w pierwszym secie jeszcze bardziej podgrzały nam temperaturę i przegraliśmy popełniając duża ilość błędów własnych. W połowie drugiego seta jednak udało nam się narzucić nasz styl gry i myślę, że kontrolowaliśmy już spotkanie wygrywając trzy partie z rzędu. Brawo dla zespołu za podniesienie się, cierpliwość i konsekwencje oraz dyscyplinę taktyczna. Potrzebne nam było zwycięstwo za trzy punkty, na pewno doda nam to pewności siebie i wiarę w kolejne zwycięstwa – mówi po spotkaniu trener SKF Forex Politechnika Poznańska, Damian Gapik.

APS Rumia – SKF Forex Polska Politechnika Poznańska 1:3 (25:19, 17:25, 21:25, 22:25)

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska: Radzewicz, Kohut, Kucner, Żuberek, Grzeca, Halczak, Czaplińska, Parczyńska, Kwiatek (libero), Karolczyk (libero), Bogacz.

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska w rozgrywkach młodzieżowych, II ligi i III ligi są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Natomiast głównym sponsorem klubu jest firma FOREX Polska, a oficjalnym przewoźnikiem klubu FOX Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.