SKF Forex Politechnika Poznańska wraca z Malborka z punktem

Drugoligowe siatkarki SKF Forex Polska Politechnika Poznańska przegrały na wyjeździe z Golden Orzeł Malbork. Była to trzecia porażka z rzędu po tie-breaku, a kibice poznanianek liczą na przełamanie w środę w spotkaniu ze Spójnią Stargard. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Początek spotkania należał do siatkarek Golden Orzeł Malbork, które rozgrywały pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie i wygrały premierową odsłonę 25:21. Poznanianki doszły do głosu w kolejnym secie i wygrały 25:23. Jeszcze lepiej podopieczne Damiana Gapika zagrały na otwarcie trzeciego seta, gdyż bardzo ładą grą wypracowały sobie przewagę 5:1. Jednak ambitny zespół Golden Orzeł Malbork doprowadził do remisu 22:22, a w kolejnych akcjach punktował i wygrał 25:22.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia SKF Forex Politechnika Poznańska 6:1, ale chwilę później miejscowe zmniejszyły ta przewagę do 12:10. Jednak po czasie trenera Gapika poznanianki wróciły na właściwe tory, ale przy stanie 24:20 nie potrafiły dobić rywalek. Efekt był taki, że na tablicy wyników pojawił się remis 24:24 i rozpoczęła się gra na przewagi. Ostatecznie wojnę nerwów wygrały poznanianki 27:25.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia SKF Forex Politechnika Poznańska 5:1 i 6:2. W dalszej części seta inicjatywa również należy do podopiecznych Damiana Gapika, które prowadziły 13:9. Jednak kolejna akcja kończy się korzystnie dla siatkarek Orła, które dokonują niemożliwego, gdyż chwilę później zdobywają pięć punktów z rzędu i wygrywają 15:13.

Zobacz ostatnią akcję meczu Golden Orzeł Malbork – SKF Forex Polska Politechnika Poznańska 3:2 (25:21, 23:25, 25:22, 25:27, 15:13):

Golden Orzeł Malbork znów w domu! Piękne zwycięstwo nad SKF Forex Politechnika Poznańska! 3:2 (25:21, 23:25, 25:22, 25:27, 15:13). Brawo! Więcej informacji o meczu oraz zdjęcia znajdziesz w serwisie www.portalnaplus.pl, tutaj: https://bit.ly/2CIV4vq

Opublikowany przez Portal na Plus Sobota, 13 października 2018

– Zostawiliśmy na boisku bez wątpienia całe swoje serce. Widać, że brakuje nam jeszcze zgrania, gdyż jesteśmy nowym zespołem i nasza gra często faluje. Każdy kolejny mecz pokazuje jednak, że coraz lepiej czujemy się na boisku i zaczynamy coraz bardziej sobie ufać nawzajem. To będzie procentowało w dalszej grze – mówiła po spotkaniu w Malborku rozgrywająca SKF Forex Politechnika Poznańska, Julia Kucner.

Wyniki spotkań 4. kolejki II ligi siatkówki kobiet
(sobota, 13 października 2018 roku)
Pałac II Bydgoszcz – Gedania Gdańsk 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:19)
SMS Police – Truso Elbląg 2:3 (25:20, 18:25, 19:25, 28:26, 14:16)
Energetyk II Poznań – APS Rumia 3:0 (25:17, 25:23, 25:22)
Orzeł Malbork – SKF Forex Politechnika Poznańska 3:2 (25:21, 23:25, 25:22, 25:27, 15:13)
Spójnia Stargard – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:19, 25:20, 25:14)