Siatkarze AZS UAM Poznań wiceliderem II ligi

Siatkarze AZS UAM Poznań wygrali w sobotni wieczór we własnej hali derby regionu z KS Gniezno 3:1 i są wiceliderem II ligi. Podopieczni Damiana Lisieckiego rok zakończą wyjazdowym spotkaniem z Olimpią Sulęcin, które odbędzie się 20 grudnia.

AZS UAM Poznań - KS Gniezno

Już przed meczem pomiędzy AZS UAM Poznań a KS Gniezno w Hali Widowiskowo-Sportowej UAM na Morasku doszło do sporej kontrowersji, gdyż sędzia główny Mateusz Broński zbyt bardzo sympatyzował z drużyną gości.

– Ochoczo przybijane piątki, wspólne żarty i rozmowy z siatkarzami z Gniezna, kiedy inni sędziowie przygotowywali się do spotkania mówią dużo o profesjonalizmie arbitra. Co później pokazał podczas meczu – mówi nam jeden kibiców KU AZS UAM Poznań.

W pierwszym secie sędzia podjął wiele kontrowersyjnych decyzji, ale poznaniacy wygrali 25:23. Kolejne odsłona charakteryzowała się licznymi zepsutymi zagrywkami obu zespołów, ale w pamięci zapaść mogła żółta kartka przyznana trenerowi poznaniaków. Powodem były dyskusje z sędzią, które prowadził po kontrowersyjnych decyzjach. – Sędzia, gdzie masz okulary – skandowali kibice akademików. Ostatecznie seta wygrał AZS UAM Poznań 27:25.

Podopieczni Damiana Lisieckiego w trzecim secie zaczęli grać słabiej blokiem, co wykorzystali goście i wygrali 25:19. Poznaniacy schodząc na przerwę byli bardzo zdenerwowani i kopnęli nawet piłkę w trybuny. Na początku czwartego seta sędzia niespodziewanie ukarał za ten incydent Piotra Sieńko czerwoną kartką. Akademicy wrócili jednak do dobrej gry i wygrali 25:21, a cały mecz 3:1 i awansowali na pozycję wicelidera II ligi.

Warto dodać, że na trybunach panowała atmosfera, jakiej dawno nie było na meczach AZS UAM Poznań. Po spotkaniu akademicy podziękowali kibicom gromkimi brawami oraz okrzykiem „dziękujemy”. Podopieczni Damiana Lisieckiego rok zakończą wyjazdowym spotkaniem z Olimpią Sulęcin, które odbędzie się 20 grudnia.

AZS UAM Poznań – KS Gniezno 3:1 (25:23, 27:25, 19:25, 25:21).