Siatkarskie derby Poznania dla Energetyka

Zwycięstwem Energetyka Poznań nad SKF Politechnika Poznańska zakończyły się po tie-breaku derby stolicy Wielkopolski w II lidze siatkówki kobiet. – Derbowy pojedynek był znakomitą promocją siatkówki w Poznaniu, który zgromadził sporo liczbę kibiców. Spotkanie miało specyficzny przebieg, gdyż rozpoczęło się od naszego zwycięstwa 25:10, a zakończyło po tie-breaku – mówił po meczu trener SKF Politechniki Poznańskiej, Przemysław Wodzień.

SKF Politechnika Poznańska - Energetyk Poznań - 06

Będące beniaminkiem rozgrywek siatkarki SKF Politechniki Poznańskiej rozpoczęły derbowy pojedynek z Energetykiem Poznań w znakomitym stylu. Wygrały premierową odsłonę z wyżej notowanym rywalem aż 25:10. – Nie pamiętam takiego seta, kiedy dosłownie wszystko wychodziło mojemu zespołowi. To coś niespotykanego, ale jak się okazało to były miłe złego początki – mówił po meczu trener SKF Politechniki Poznańskiej, Przemysław Wodzień.

W drugim secie gra się wyrównała, ale było to spowodowane głównie błędami Politechniki, która szybko roztrwoniła prowadzenie 10:4. Energetyk skutecznie wykorzystywał każdy błąd rywalek i wyszedł na prowadzenie. Trener Wodzień zareagował zmianą i w miejsce Anny Gudowicz wprowadził Jagodę Radzewicz, która zdała egzamin bardzo dobrze. Dzięki jej grze Politechnika odrobiła straty, a po emocjonującym finiszu wygrała 25:22 i objęła prowadzenie w setach 2:0.

– Niestety w pozostałych setach nasza gra całkowicie się zacięła, tak jakby nam prąd odcięło. Skończyło się 3:2 dla Energetyka i podziałem punktów, a my jak zwykle po weekendzie bierzemy się do pracy – mówił Wodzień. Zdobyty punkt i porażka Spójni Stargard pozwoliły umocnić się SKF Politechnice Poznańskiej na czwartym miejscu w tabeli  II ligi.

SKF Politechnika Poznańska – KS Energetyk Poznań 2:3 (25:10, 25:22, 20:25, 18:25, 12:15)

SKF PP: Pierzchała, Pachurka, Gapik, Halczak, Kohut, Gudowicz, Przybylska (libero), Szczurek (libero), Kwiatek, Radzewicz, Bińczycka, Koziorowska.