Siatkarskie derby powiatu dla SKF PBS Politechnika Poznańska

Trzecioligowe siatkarki SKF PBS Politechnika Poznańska wygrały derby powiatu poznańskiego z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:1, a do zwycięstwa poprowadziła zespół atakująca Maria Marciniak. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Pierwszy set zaległego spotkania III ligi siatkówki kobiet w Murowanej Goślinie pomiędzy miejscowym UKS Zielone Wzgórza, a SKF PBS Politechnika Poznańska padł łupem goślinianek, które po wyrównanej partii wygrały 25:22. Kolejne trzy odsłony to już dominacja poznanianek, które wygrały sety 25:19, 25:13, 25:19, a całe spotkanie 3:1.

Podopieczne Mikołaja Siwierskiego dzięki temu zwycięstwu nadal liczą się w walce o awans do II ligi siatkówki kobiet, gdyż zmniejszyły dystans do liderek z Gostynia na 3 punkty. Teraz zespół SKF PBS Politechnika Poznańska rozegra pięć spotkań we własnej hali, w których jest faworytem. Pierwszy mecz 16 stycznia 2021 roku, a rywalem będzie zespół PSPS LIBERO Pleszew.