Seria zwycięstw Biofarmu Basketu! Wygrana z Zetkamą!

Gra w drugiej kwarcie była znacznie bardziej otwarta. Ewidentna zmiana taktyki w wykonaniu Basketu zaowocowała większą presją na zawodnikach z Kłodzka, którzy z czasem zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Dla Biofarmu nie była to jednak droga usłana różami. Szczególnie brakowało celnych rzutów za trzy oraz większego wkładu zawodników z czołowej piątki. Pierwszą połowę Basket zakończył wprawdzie na prowadzeniu 39:37, lecz na parkiecie brakowało przewagi i siły. Tym większe były zatem nadzieje związane z trzecią kwartą.
A ta, przebiegła pod znakiem błędów po obu stronach boiska. Wymowny remis 56:56 dobrze oddał zaciętość rywalizacji, w której każda z drużyn szybko wyczerpała swój limit fauli, a parkiet wielokrotnie trzeba było wycierać po upadkach zawodników.