Seria zwycięstw Biofarmu Basketu! Wygrana z Zetkamą!

Biofarm Basket Poznań pokonał demony czwartej kwarty i wygrał po raz trzeci z rzędu, pokonując Zetkamę Doral Nysę Kłodzko 81:74. Poznaniacy jeszcze na początku ostatniej kwarty remisowali z rywalami. Występ sezonu zaliczył Jakub Fiszer.

Kryzys w Biofarmie Baskecie wydawał się zażegnany, kiedy w niedzielne popołudnie halę CityZen, jak nigdy wcześniej w 2020 roku, wypełnili sympatycy Basketu. Start do meczu mocno odbiegał jednak od oczekiwań gospodarzy – Zetkama wyszła na parkiet wyjątkowo zmotywowana, czego wyrazem była wyjątkowa skuteczność w pierwszych 10 minutach spotkania: każdy zawodnik czołowej piątki trenera Jerzego Chudeusza przysłużył się drużynie przynajmniej jednym punktem. Złe wrażenie koszykarze Basketu zmazali jednak dobrą ostatnią minutą kwarty, zbliżając się do drużyny gości na odległość punktu, osiągając wynik 18:19. Na prowadzenie BBP nie trzeba było długo czekać – do przewagi punktowej, Biofarm poprowadził świetnie dysponowany Michał Marek, który w ciągu niespełna 8 minut czasu gry, zdobył 13 punktów.