Summer Cup na Olimpii (GALERIA)

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu odbyła się letnia edycja II Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie, nad którymi patronat Sprawuje „Nasz Głos Poznański”. O punkty przyjechało rywalizować ponad 50 zawodników w czterech kategoriach. Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie, gdyż do końca cyklu pozostały jedynie dwa turnieje.

W kategorii open pro na pierwszym miejscu w rankingu umocnił się Roman Wyprzał (Poznań), który w finale pokonał Michała Bartoszewskiego (Poznań). Kolejne miejsca zajęli Paweł Tchórz-Matuszak (Poznań) i Piotr Gładyszak (Zielona Góra). W najliczniej obsadzonej kategorii open (26 zawodników), ponownie jak przed trzema miesiącami na tych samych kortach, zwyciężył Tomasz Schefke (Poznań). W finale otrzymał jednak walkover od faworyta z Łodzi, Przemysława Ślusiewicza. Trzecie miejsce zajął Piotr Pawlicki (Poznań), czwarte Maciej Sośnicki (Lublin).

Walka o dodatkowe punkty w „Summer Cup” okazała się podwójnie szczęśliwa dla Tomasza Schefke, który przed turniejem w Krotoszynie objął prowadzenie w rankingu. Na drugą pozycję spadł Piotr Pawlicki, a na trzecią Damian Dziura, który tym razem odpadł w ćwierćfinale. Kategoria +40, podobnie jak w Gnieźnie, została rozegrana pod dyktando Mariusza Mijalskiego z Chodzieży. Mijalski, pokonując w finale Janusza Nowickiego (Poznań), tracąc w całym turnieju jedynie 10 gemów, awansował na fotel lidera cyklu i oddalił się w klasyfikacji od pozostałych graczy o ponad 10 punktów. Na drugie miejsce awansował Grzegorz Przybylski. Trzecią lokatę zajmuje Janusz Nowicki. W grze podwójnej niezwykle ciakawie zapowiadał się mecz finałowy pomiędzy aktualnymi liderami rankingu Romanem Wyprzałem i Damianem Dziurą, a vice liderami Pawłem Dymnicki i Łukaszem Judkiem. Zwyciężyli ci pierwsi w stosunku 6/1, 7/6 (5) i umocnili się na pozycji lidera.  Kolejne turnieje już 1-2 września w Krotoszynie oraz 15-16 września w Centrum Tenisowym Sobota.

– W czołówce rankingu coraz ciaśniej co z pewnością wpłynie na jeszcze większą rywalizację na korcie – mówi Jakub Puchalski, organizator cyklu.