Rusza pilotażowy projekt – mieszkanie interwencyjne


– Potrzebę takiego rozwiązania zasygnalizowała wyraźnie Komisja Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniczce Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej, która wskazała, że osoby LGBT+ potrzebują tego typu wsparcia – mówi Bartłomiej Ignaszewski. – Dlatego wychodzimy z tą inicjatywą w Poznaniu. Projekt jest pilotażowy, jego ważną częścią jest raport, który na koniec roku powinien przygotować realizator.

Pilotaż mieszkania dla dorosłych osób LGBT+ zaplanowano na okres od 1 kwietnia do 31 grudnia 2021 roku. Zgodnie z założeniami konkursu organizacja prowadząca projekt na jego zakończenie przedstawi Miastu ostateczną koncepcję funkcjonowania takiego mieszkania, przetestowany regulamin działania i raport precyzujący skalę potrzeb. Na ich podstawie Miasto Poznań podejmie decyzję, czy – i jeżeli tak, to w jaki sposób – optymalnie realizować zadanie w kolejnych latach.

Osoby w kryzysie bezdomności oraz osoby heteronormatywne, doświadczające przemocy, mogą otrzymać pomoc w ramach innych jednostek, prowadzonych już od wielu lat przez miasto lub na zlecenie miasta przez organizacje pozarządowe. To m.in. Pogotowie Społeczne czy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. AW

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz