Rozpoczęło się składanie projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023


– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wygląda sytuacja na rynku. Zwiększona kwota na pomysły rejonowe pozwoli zrealizować zadania, które zostałyby odrzucone w opiniowaniu ze względu na zbyt wysoki koszt – wyjaśnia Patryk Pawełczak.

Tak jak w latach poprzednich można zgłaszać projekty w ramach Zielonego Budżetu (kategoria ta funkcjonuje w ramach projektów ogólnomiejskich). Celem tej inicjatywy jest stworzenie atrakcyjnych dla mieszkańców terenów (np. parków, zieleńców, skwerów, ogrodów deszczowych, pasaży bioretencyjnych, łąk kwietnych, rabat kwietnikowych lub bylinowych, alei drzew, parków jednego drzewa, a od tego roku także ogrodów społecznych). W ramach Zielonego Budżetu można także zgłosić projekt dotyczący ochrony roślinności już istniejącej oraz działania na rzecz poprawy stanu zdrowotnego drzew (to kolejna zmiana). Warunkiem zakwalifikowania pomysłu do tej kategorii jest, by co najmniej 70 proc. inwestycji dotyczyło zieleni (wcześniej było to 90 proc.).

Aby wziąć udział w PBO, nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy, że jest się jego mieszkańcem. Zgłoszone projekty będą weryfikowane przez miejskich urzędników w kilku etapach. Pomysły zarekomendowane pozytywnie trafią na kartę do głosowania.

Poradnik na temat tego, jak zgłosić projekt, znajduje się na stronie PBO 2023. W serwisie zamieszczono także inne pożyteczne informacje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz