Rodzinne Komorniki powstają w pobliżu Parku Narodowego


W przypadku osiedli budowanych na przedmieściach, atrakcyjna lokalizacja umożliwi nie tylko szybki dojazd do centrum, ale także zapewni sąsiedztwo licznych terenów zielonych. Wyróżniają się osiedla niedaleko lasów, czy nawet Parków Narodowych.

Statystyki pokazują, że coraz częściej zamieniamy mieszkania w centrum na domy na przedmieściach. W związku z tym, że zapotrzebowanie na lokale w gminach ościennych jest coraz większe, deweloperzy uruchamiają kolejne inwestycje. Dominują domy szeregowe, bliźniacze, czy wreszcie jednorodzinne. Trend suburbanizacji jest najbardziej widoczny w przypadku Poznania i okolic. Jak podkreślono w opracowaniu „Rozwój funkcji mieszkaniowej w aglomeracji poznańskiej w świetle polityki przestrzennej samorządów lokalnych”, ta tendencja odznaczała się od 2008 roku. Wiele nowych inwestycji deweloperskich powstaje w powiecie, a nie w samym Poznaniu. Dom z ogródkiem to wciąż marzenie wielu z Polaków – mówi zgodnie większość ekspertów rynku nieruchomości. A to marzenie rodzina z dziećmi o wiele łatwiej spełni, wybierając lokalizację niedaleko miasta, gdzie przestrzeni jest więcej. Ponadto utwierdzamy się w przekonaniu, że  decyzja ta jest słuszna, kiedy widzimy przyjazne, zielone otoczenie za oknem.

W tym kontekście, warto nadmienić, że gminy ościenne obok stolicy Wielkopolski cechują się licznymi terenami zielonymi o dużej powierzchni. Na północ od stolicy Wielkopolski znajduje się Puszcza Zielonka i Rezerwat Śnieżycowy Jar. Z kolei zachodnia strona przedmieść Poznania wyróżnia się Wielkopolskim Parkiem Narodowym, o powierzchni blisko 15 000 ha. To niezmiennie jedno z najbardziej zielonych miejsc Wielkopolski. Nie brakuje pomników przyrody, ścieżek biegowych, czy tras rowerowych o łącznej długości 85 km. Niedaleko Wielkopolskiego Parku Narodowego, w Komornikach powstaje osiedle Rodzinne Komorniki.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz