Rodzice pilnie poszukiwani


Na prawidłowy rozwój dziecka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest środowisko, w którym żyje. Jeśli młody człowiek nie ma m.in. poczucia bezpieczeństwa, to jego rozwój może być zaburzony. Dlatego tak istotne jest stworzenie małoletnim azylu.

–  Świat nieustannie się zmienia. Pojawiają się nowe wyzwania, a także problemy, choćby natury społecznej. Dlatego w powiecie poznańskim duży nacisk kładziemy na politykę społeczną. Zwracamy uwagę nie tylko na wsparcie osób starszych, z niepełnosprawnościami czy przeciwdziałamy przemocy w rodzinie, ale również tworzymy mieszkania chronione, prowadzimy także dom dla rodziców wychowujących samotnie dzieci – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Dodatkowo dużą uwagę zwracamy na młodzież bardzo doświadczoną przez los – dodaje starosta.

Więcej informacji na temat pieczy zastępczej można uzyskać na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie www. pcpr.powiat.poznan.pl lub pod numerem telefonu 61 8410 710.

Rodzinna piecza zastępcza w liczbach:

 Formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza spokrewniona, rodzina zastępcza niezawodowa, rodzina zastępcza zawodowa oraz rodzinny dom dziecka.

W powiecie poznańskim funkcjonują łącznie 333 rodziny zastępcze, w których przebywa 464 dzieci. W tym w 190 rodzinach spokrewnionych jest 243 dzieci.

W 121 rodzinach niezawodowych żyje 156 dzieci, a w 22 rodzinach zawodowych mieszka ich 65.

W Rodzinnym Domu Dziecka przebywa 8 dzieci.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz