Rezerwy Lecha Poznań pokonały Kujawiankę Izbica Kujawska

Drugi zespół Lecha Poznań w 27. kolejce grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi pokonał Kujawiankę Izbica Kujawska 3:1. Bramki dla drużyny trenera Ivana Djurdjevicia zdobywali Niklas Zulciak oraz Piotr Rymar.

Rezerwy Kolejorza po porażce w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego oraz trzech ligowych meczach bez zwycięstwa w 27. kolejce mierzyły się z ostatnią drużyną w tabeli, Kujawianką Izbica Kujawska. Lechici już do przerwy prowadzili z outsiderem ligi 2:0. Na listę strzelców najpierw wpisał się Niklas Zulciak, który pewnie wykorzystał rzut karny, a kilkanaście minut później prowadzenie Niebiesko-Białych po asyście Wojciecha Mielcarka podwyższył Piotr Rymar.

Podopieczni Ivana Djurdjevicia po zmianie stron dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania to jednak gospodarze po zamieszaniu w polu karnym strzelili kontaktowego gola. Chwilę później Niklas Zulciak wykorzystał dobre podanie Marcina Wasielewskiego i rozstrzygnął losy starcia.

Rezerwy Kolejorza przełamały serię czterech meczów z rzędu bez zwycięstwa i plasują się na najniższym stopniu ligowego podium. Podopieczni Ivana Djurdjevicia mają na swoim koncie 53 punkty i tracą 7 „oczek” do lidera Warty Poznań. Już w sobotę, 21 maja o godzinie 12:00 Niebiesko-Biali podejmą we Wronkach Start Warlubie.
Kujawianka Izbica Kujawska – Lech II Poznań 1:3 (0:2)

Bramki: Tabaka (69.) – Zulciak (11. – karny, 73.), Rymar (37.)
Kartki: Wasielewski
Lech II: Makuchowski Adam – Nawrocki Filip, Wojdak Kacper, Dejewski Tomasz – Janasik Patryk, Rymar Piotr (65. Guedes Lucas) – Wasielewski Marcin (71. Orłowski Maciej), Mielcarek Wojciech (71. Roszczyk Damian), Zulciak Niklas (76. Pawlicki Jakub), Szubertowski Kamil – Kurminowski Dawid.