Reprezentacja Polski wygrywa w Pile

Polska reprezentacja U-20 pokonała Włochy U-20 3-1. Mecz obył się na stadionie w Pile, na którym zasiadło ponad 2500 osób. Spotkanie było rozgrywane w ramach Turnieju Czterech Narodów. Bramki dla Polski zdobywali Konrad Michalak Karol Angielski oraz Grzegorz Tomasiewicz.

W obu reprezentacjach próżno szukać wielkich nazwisk i sław, które podbijają światowe boiska. Zawodnicy grający w drużynie narodowej do lat 20 są „rezerwami” dla reprezentacji Marcina Dorny, czyli dla ekipy do lat 21. W polskim zespole graczem z największym „nazwiskiem” jest niewątpliwie Bartłomiej Drągowski, gracz włoskiej Fiorentiny.

Mecz w pierwszej połowie nie był porywającym widowiskiem. Dopiero w drugiej części gry padały bramki. Wynik spotkania otworzył Riccardo Orsolini, pokonując Drągowskiego z jedenastu metrów. Polacy obudzili się dopiero po tej bramce i za sprawą rezerwowych w sześć minut reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie. Pierwszy do siatki Audero trafił Kondrad Michalak, cztery minuty później bramkę dającą prowadzenie zdobył Karol Angielski, a wynik na 3:1 ustalił Grzegorz Tomasiewicz.

Piłka nożna w Pile nie stoi na jednym z najwyższych poziomów. Ciężko nawet mówić tutaj o dobrym poziomie. Żadna pilska drużyna nie liznęła „wielkiej” polskiej piłki, żaden piłkarz nie został wychowany w pilskich klubach, a i reprezentacja ostatni raz gościła tam ponad 25 lat temu. Futbolowa stagnacja w Pile to zbyt mało powiedziane.

Polska reprezentacja dołożyła kolejne trzy punkty w tabeli Turnieju Czterech Narodów i po rozegraniu sześciu spotkań Polacy są na prowadzeniu, mając na koncie dziesięć oczek. Za nimi plasują się Włosi z dziewięcioma punktami, dalej są Niemcy oraz Szwajcarzy. Z reprezentacją Niemiec Polacy stoczą bój jutro, natomiast z Helwetami 27 marca.

Polska – Włochy 3:1 (0:0)
Bramki: Konrad Michalak 70, Karol Angielski 74, Grzegorz Tomasiewicz 76 – Riccardo Orsolini 52 (k)
Polska: Bartłomiej Drągowski – Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Jakub Bartosz – Oktawian Skrzecz (60 Grzegorz Tomasiewicz), Damian Rasak, Filip Jagiełło (83 Rafał Makowski), Robert Janicki (60 Robert Bartczak), Mateusz Wdowiak (46 Konrad Michalak) – Oskar Zawada (60 Karol Angielski).
Włochy: Emil Audero – Federico Dimarco (23 Gian Filippo Felicioli), Leonardo Sernicola (65 Paolo Ghiglione), Simone Pontisso, Filippo Romagna (70 Elio Capradossi) – Giuseppe Panico, Mauro Coppolaro, Matteo Pessina, Francesco Cassata, Riccardo Orsolini (65 Federico Bonazzoli) – Luca Vido. Od 70. minuty grał także: Christian D’Urso.
Sędziował: Sören Storks (Niemcy).