Remis na koniec roku. Lech – Arka 1:1

W ostatnim meczu przed zimową przerwą Lech Poznań zremisował z Arką Gdynia 1:1 (o:1). Kolejorz przez większość czasu grał w przewadze, lecz nie zdołał pokonać ambitnie broniących się gdynian. Wyrównującego gola dla lechitów strzelił Lubomir Satka.

Przed sezonem aspiracje Lecha i Arki sięgały znacznie wyżej niż ich obecna pozycja w tabeli. Wprawdzie obie ekipy do dzisiejszego starcia podchodziły podbudowane swoją dyspozycją. Poznaniacy byli niepokonani od pięciu kolejek, z kolei gdynianie od trzech – to wróżyło niezłe widowisko, w którym stawka jest kilkakrotnie większa, niż zwykłe trzy punkty. Zaprzyjaźnione ze sobą drużyny walczyły bowiem o „spokojne święta”. Gdyby Arka pokonała Kolejorza, oddaliłaby się ona od strefy spadkowej. Gdyby wygrał Lech, przybliżyłby się on na czas okresu przerwy zimowej do czołówki. Dzisiejszy pojedynek nie wyłonił jednak zwycięzcy, a ich sytuacja w tabeli niewiele się zmieniła.