Remis Lecha Poznań z Pogonią Szczecin po dobrym widowisku

Lech Poznań zremisował przy Bułgarskiej z Pogonią Szczecin 2:2 po emocjonującym i toczonym w szybkim tempie meczu. Gole dla Kolejorza zdobyli po raz pierwszy w sezonie Jesper Kalstrom oraz Mikael Ishak. Poznaniacy w dalszym ciągu zamykają podium tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Piłkarze Kolejorza nie mieli szczęścia w meczu, bowiem Mikael Ishak w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, a w innej sytuacji arbiter podjął kontrowersyjną decyzję, nie pokazując drugiej żółtej kartki obrońcy Pogoni Kostasowi, gdy ten przerwał faulem dobrze zapowiadający się atak lechitów.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:2 (1:1)

Bramki: 26. Karlström, 65. Ishak – 45+10. Grosicki (kar.), 63. Gorgon

Kartki:   90+1. Skóraś – 7. Zahović, 38. Kostas, 83. Koutris, 86. Dąbrowski

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Rebocho – Murawski (80. Kwekweskiri), Karlström – Skóraś, Sousa (61. Marchwiński), Velde (61. Ba Loua) – Ishak.

Pogoń Szczecin: Stipica (45+6. Klebaniuk) – Wahlqvist (46. Malec), Kostas, Zech, Koutris – Dąbrowski – Zahović, Łęgowski, Kowalczyk (84. Biczachczjan), Grosicki (84. Lončar) – Almqvist (10. Gorgon).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).