Regaty kajakowe w Pobiedziskach (ZDJĘCIA)

23 biegi rozegrano ramach regat, jakie w sobotę odbyły się na jeziorze Biezdruchowo w Pobiedziskach. Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska zdobyła Shila Darmetko młodziczka startująca w K1 na dystansie 500 m.

Regaty kajakowe Pobiedziskach

Do rywalizacji przystąpiły młode kajakarki i kajakarze z Kalisza, Pamiątkowa, Poznania, Rokietnicy oraz Jerzykowa. Areną zmagań było jezioro Biezdruchowo, a tamtejsze pomosty znakomicie sprawdził się jako trybuny dla kibiców.

Puchar Radnego Roberta Łucki wywalczyła Maja Winiecka z UKS Pamiątkowo, startująca w K1 500m dzieci dziewczynki.

Puchar Sołtysa Jerzykowa za 1 miejsce na dystansie 500 m w K1 dzieci – chłopcy przypadł Antoniemu Adamczykowi z KS Posnania.

Puchar Dyrektora OSiR Pobiedziska w wyścigu kanadyjek C1 200 m zdobył Adam Gniot z Posnanii.

Puchar Prezesa UKS Zalew Jerzykowo za 1 miejsce w wyścigu młodziczek i dzieci w kanadyjkach C2 na dystansie 200m wywalczyły Monika Skrzypczak i Weronika Peretratko z KS Posnania.

Puchar Zarządu UKS Zalew Jerzykowo dla zwycięzcy sztafety k1 na dystansie 4x200m pozostał w Jerzykowie, ponieważ najszybsi byli reprezentanci UKS Zalew Jerzykowo w składzie Antoni Mielcarzewicz, Wiktor Klimkiewicz, Fabian Rurek, Jakub Derda.