Red Dragons Pniewy rozgromił Clearex Chorzów 6:0

Futsaliści Red Dragons fantastycznie zainaugurowali sezon w Futsal Ekstraklasie, dobitnie wygrywając z Clearexem Chorzów aż 6:0 (3:0). To drugie najwyższe zwycięstwo „Smoków” w historii występów w ekstraklasie. Bramki zdobywali kolejno: Mateusz Kostecki x2, Łukasz Frajtag x2, Adrian Skrzypek i Piotr Błaszyk.

Już od początkowych minut to ekipa z Pniew była tą dominującą na placu gry. Festiwal zdobytych bramek otworzył Kostecki, po podaniu z rzutu wolnego umiejętnie się obrócił i pokonał golkipera przyjezdnych. Jeszcze w pierwszej części spotkania dwa przedłużone rzuty karne pniewianie zamienili na gole. Do pierwszego w 17 minucie podszedł Kostecki, natomiast 2 minuty później Łukasz Frajtag.

Po zmianie stron Smoki” bardzo szybko podwyższyli rezultat na 4:0, bo już w 22 minucie imponującym uderzeniem popisał się Skrzypek. Na nadrobienie strat przez chorzowian się nie zanosiło. W dalszym ciągu gole zdobywali jak zaczarowani pniewscy zawodnicy. W 30 minucie po tym jak bramkarz Clearexu wyszedł poza własne pole karne, Frajtag bez problemu ze swojej połowy umieścił futbolówkę do pustej bramki. Na sam koniec tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Błaszczyk ustanowił końcowy wynik na 6:0.

Następny mecz futsaliści Red Dragons zagrają 29 września w Toruniu o godzinie 18.