Radni uhonorowali wybitnych poznaniaków


Za jego czasów zmieniono program użytkowy Starego Rynku w Poznaniu – nadano mu funkcję turystyczną, zagospodarowano tereny przy Malcie. Andrzej Wituski przyczynił się również do odnowienia i uporządkowania Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan i rekonstrukcji Palmiarni Poznańskiej. Był też współinicjatorem budowy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Zasłużeni Obywatele Miasta Poznania to:

Prof. Izabella Gustowska – poznańska artystka, którą radni docenili za wybitne osiągnięcia twórcze, pracę pedagogiczną i działalność na rzecz poznańskiego środowiska artystycznego. Wykłada na Uniwersytecie Artystycznym na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Na przełomie lat 1970-1978 była członkinią grupy poznańskich artystów odNOWA, następnie do 1992 r. prowadziła poznańską Galerię ON. Była stypendystką m.in. Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz licznych uczelni i fundacji. Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych biennale i triennale grafiki oraz. Miała ponad 50 wystaw i prezentacji indywidualnych. Jest też kuratorką wystaw oraz wydarzeń artystycznych min. cyklu wystaw i spotkań artystycznych Obecność w Poznaniu, II Biennale Fotografii w Poznaniu, Art Poznań i Targi sztuki.

Działalność prof. Gustowskiej zarówno w sferze twórczości własnej, a także w sferze pedagogicznej, kreuje od lat wizerunek Poznania jako miasta przyjaznego sztuce i młodym artystom, a także doskonałego pola do pracy i eksperymentów nad nowymi formami sztuki. Samorządowe uhonorowanie jest nie tylko hołdem dla wybitnych osiągnięć twórczyni, lecz także podziękowaniem za kształtowanie sposobu postrzegania naszego miasta jako kulturalnego centrum.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz