Pyrrusowe zwycięstwo Enea AZS Poznań z VBW GTK Gdynia

Enea AZS Poznań pokonała VBW GTK Gdynia 43:38, ale to nie wystarczyło, aby awansować do strefy medalowej mistrzostw Polski do lat 22. Zabrakło dwóch punktów.

Siedem – to była liczba dnia. Akademiczki musiały pokonać zespół z Gdyni różnicą siedmiu lub więcej punktów, aby awansować do półfinału. Zawodniczki znad morza po dwóch zwycięstwach (z MUKS-em WSG Supravis Bydgoszcz i MUKS-em Poznań) mogły więc sobie pozwolić bez żadnych konsekwencji na minimalną porażkę.

Od pierwszych minut spotkania można było wyczuć olbrzymią nerwowość w obu obozach. Zarówno poznanianki, jak i gdynianki nie wykorzystywały doskonałych sytuacji rzutowych. Po dwudziestu minutach skuteczność z gry wynosiła 29 do 26 procent na korzyść GTK. Wystarczyło też spojrzeć na tablicę wyników, gdzie wyświetlało się 21:17 dla zespołu Krzysztofa Dobrowolskiego. Choć skuteczność nie napawała optymizmem to myliły się oba zespoły i w drugiej połowie mogło zdarzyć się wszystko.