Puchar Świata we florecie kobiet

Polska drużyna udanie zainaugurowała nowy sezon. W grudniowych zawodach Pucharu Świata we francuskim Saint-Maur, biało-czerwone zajęły 5. miejsce. W walce o awans do strefy medalowej, jednym punktem uległy Rosjankom. W walce o miejsca 5-8 odniosły cenne zwycięstwa nad Amerykankami i Chinkami. Polki walczyły w składzie: Julia Walczyk (KU AZS UAM Poznań), Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań), Hanna Łyczbińska (KU AZS UAM) oraz Martyna Długosz (KU AZS UAM). W turnieju indywidualnym wzięło udział 12 naszych reprezentantek, do drabinki głównej awansowały trzy: Martyna Jelińska, Julia Walczyk i Julia Chrzanowska. Najlepszą z nich była Jelińska, która uplasowała się na 19. pozycji.

Puchar Świata w Poznaniu będzie pierwszym turniejem, w którym oficjalnie naszą reprezentację poprowadzi nowy selekcjoner floretu kobiet, Piotr Majewski. Szkoleniowiec zastąpi Pawła Kantorskiego.

Puchar Świata w florecie gobiet w Poznaniu zostanie zorganizowany w ramach współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (KU AZS UAM Poznań), miasta Poznań (Wydziału Sportu UMP), Polskiego Związku Szermierczego, Światowej Federacji Szermierczej oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zawody będą transmitowane przez TVP3 Poznań oraz TVP Regionalna (najważniejsze walki turnieju indywidualnego oraz drużynowego). W sobotę transmisję zaplanowano w godzinach 18.50 – 20.30, w niedzielę 18.50 – 19.50. Wszystkie pojedynki turnieju będą dostępne w transmisji online.