Lech w finale Pucharu Polski: live

Lech Poznań po 90 minutach rewanżowego spotkania półfinału piłkarskiego Pucharu Polski prowadził z Błękitnymi Stargard Szczeciński 3:1, choć przegrywał 0:1. W pierwszym spotkaniu Kolejorz przegrał 1:3. Dlatego potrzebna była dogrywka, po której lechici zwyciężyli 5:1 i awansowali do finału Pucharu Polski.

Lech 150

120.minuta- Sędzia główny kończy mecz. Lech melduje się w finale Pucharu Polski, który odbędzie się już 2 maja na Stadionie Narodowym.

115.minuta- Obie drużyny najchętniej zakończyłyby spotkanie w tej chwili. Wynik spotkania wydaje się przesądzony, a przecież w weekend grają swoje ligowe mecze. Lech podejmie Koronę Kielce w niedzielę o 18.

110.minuta- Zawodnicy Błękitnych kompletnie bezsilni. Lech stara się strzelić 6 bramkę i podwyższyć wynik dwumeczu na 7:4.

107. minuta- GOOOL! Prawym skrzydłem pognał Dariusz Formella i dośrodkował piłkę do Kownackiego. Wychowanek Lecha kieruje futbolówkę głową do bramki i Lech prowadzi z Błękitnymi już 5:1.

106.minuta- Zaczynamy ostatnią część gry.

105.minuta- Koniec pierwszej części dogrywki.

100.minuta- Rzut rożny wykonywał Barry Douglas i Kasper Hamalainen po raz kolejny trafił do siatki.

100.minuta- GOOOOOOOOOOOOOOL!

95.minuta- Na boisku melduje się Sebastian Inczewski. Schodzi Fadecki.

93.minuta- Kędziora posyła długie crossowe podanie do wybiegającego na wolne pole Hamalainena, ale piłkę przejmuje obrońca Błękitnych. Na boisku znów leży zawodnik ze Stargardu. Szykuje się zmiana.

91. minuta- Zaczynamy dogrywkę. Lech gra w przewadze liczebnej. Kto awansuje do finału Pucharu Polski?

90+4. minuta- Paweł Gil gwizdkiem oznajmia, że czekać nas będzie dogrywka. Niesamowicie emocjonujący mecz mamy tego wieczora na Inea Stadionie.

90+1. minuta- Kolejorz wciąż przy piłce, ale próżno szukać finalizacji akcji.

88.minuta- W polu karnym Macieja Gostomskiego leży kolejny zawodnik Błękitnych. Tym razem za twarz trzymał się Flis. Sędzia doliczył 4 minuty. Jeśli wynik nie ulegnie zmianie zmianie, będziemy mieli dogrywkę.

85.minuta- Prostopadłym podaniem autorstwa Kamińskiego została rozmontowana obrona Błękitnych i Hamalainen znalazł się w sytuacji sam na sam. Fin uderzył jednak w bramkarza.

83.minuta- Żółtą kartkę ujrzał Darko Jevtić za faul taktyczny.

79. minuta- Kolejne skurcze w drużynie Błękitnych. Tym razem na murawie leżał Bartłomiej Poczobut.

74.minuta- Piłkę w pole karne dorzuca Kasper Hamalainen, a głową kieruje ją do bramki dobrze dysponowany dziś Dawid Kownacki. Piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada do bramki Ufnala. Z takim wynikiem możemy spodziewać się dogrywki, ale gra Lecha daje nadzieje na strzelenie kolejnego gola.

74. minuta- GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

73. minuta- Ostatnia zmiana w wykonaniu trenera Skorży. Schodzi Linetty zmieniony przez Ubiparipa.

70. minuta- Kolejorz wciąż wali głową w mur. Lekarstwem na niemoc ma być Vojo Ubiparip, który już szykuje się do wejścia na boisko.

65.minuta- Piotr Wojtasiak opuścił boisko, a zagościł na nim Radosław Wiśniewski. Lechici wciąż nie potrafią przechylić szalę na swoją korzyść w meczu z drugoligowcem grając w przewadze jednego zawodnika.

64.minuta- Z tego właśnie powodu coraz częściej widzimy leżących na murawie zawodników ze Stargardu Szczecińskiego.

60.minuta- Do końca podstawowego czasu gry pozostało już tylko 30 minut. Gdyby mecz zakończył się takim stosunkiem bramek jak teraz (Lech 3:4 Błękitni), 2 maja na Stadionie Narodowym z warszawską Legią w finale spotkaliby się Błękitni.

55. minuta- Z krwawiącą głową z boiska schodzi Szymon Pawłowski, a zmienia go wracający po długiej kontuzji Jevtić.

52.minuta- W polu karnym leży Szymon Pawłowski. Zdaniem wielu kibiców skrzydłowy Kolejorza był faulowany, lecz sędzia tego nie dojrzał. Pawłowski jest opatrywany przez medyków Lecha poza boiskiem, a zastąpi go Darko Jevtić.

48.minuta- Mamy potwierdzenie – na trybunach siedzi dokładnie 18 461 widzów. Trener Błękitnych po raz kolejny został upomniany przez sędziego Gila. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie na trybuny odesłany został jeden z asystentów trenera Kapuścińskiego.

46.minuta- Zaczynamy drugą połowę.

45.minuta- Koniec pierwszej części gry. Lech prowadzi 2:1, ale do bezpośredniego awansu do finału potrzebują jeszcze dwóch strzelonych goli.

43. minuta- Karol Linetty doskonale dorzucił futbolówkę z okolic 18 metra do wybiegającego Formelli. Ten na wślizgu wbija piłkę do bramki i od dogrywki dzieli nas już tylko jedna bramka Kolejorza.

43. minuta- GOOOOOL!

35.minuta- Przewag a liczebna, bardzo głośny doping i strzelona bramka dodały skrzydeł podopiecznym trenera Skorży. Lech wciąż napiera, a Błękitni cofnięci do głębokiej defensywy.

34.minuta- Z rzutu wolnego dośrodkował Barry Douglas, a piłkę w bramce za pomocą głowy umieścił Paulus Arajuuri. Tym samym Fin zrehabilitował się za błąd przy pierwszej bramce.

34.minuta-GOOOOOL!

31.minuta- Zmianę przeprowadza trener Kapuściński. Boisko opuścił jedyny napastnik Błękitnych- Robert Gajda, a zmienił go Patryk Baranowski.

28. minuta- Czerwona kartka! Za brutalny wślizg na Łukaszu Trałce żółtą kartką został ukarany Łukasz Kosakiewicz. Dla prawego obrońcy Błękitnych była to druga żółta kartka, więc Kolejorz resztę spotkania będzie grał w przewadze.

25. minuta- Wcześnie będziemy świadkami pierwszej zmiany personalnej w tym spotkaniu. Na boisku zawita Dariusz Formella, a schodzi Muhamed Keita.

20. minuta- Duży udział w bramce dla Błękitnych miał obrońca Lecha – Paulus Arajuuri, który dał się ominąć przez drugoligowca.

19.minuta- Gol. Kompletnie rozbita defensywa Kolejorza. Podanie z głębi pola karnego otrzymał Wojtasiak i nie dał złudzeń Gostomskiemu. Lech przegrywa 1-0.

17. minuta- Śpięcia na murawie doskonale świadczą o randze tego spotkania. Keita i Kosakiewicz zostali ukarani za zbyt agresywne zachowanie.

13. minuta- Kolejne niezła próba wrzucenia piłki do Dawida Kownackiego w pole karne. Tym razem dogrywał Barry Douglas, ale osiemnastoletni napastnik Lecha nie zdołał uderzyć.

6.minuta– Kownacki przyjmuje piłkę na klatę i w cudowny sposób obraca się z nią w kierunku bramki. Wychowanek Lecha znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz sędzia boczny podniósł w górę chorągiewkę.

5.minuta- Oblężenie bramki Błękitnych. Drugoligowców kilkukrotnie już z opresji ratował Marek Ufnal. Za faul na bramkarzu Dawid Kownacki został ukarany żółtą kartką Kownacki.

4.minuta-  Błękitni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego wyszli w składzie: Ufnal- Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk- Fadecki, Gutowski, Poczobut, Wojtasiak, Flis- Gajda

3.minuta– Lech Poznań pod wodzą trenera Macieja Skorży rozpoczął mecz w składzie: Gostomski- Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas- Trałka, Linetty- Pawłowski, Hamalainen, Keita- Kownacki .

1.minuta– Sędzia główny spotkania rozpoczął rewanżowy półfinał Pucharu Polski

Lech Poznań: Gostomski- Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas- Trałka, Linetty- Pawłowski, Hamalainen, Keita- Kownacki

Ławka rezerwowych: Kotorowski, Kadar, Ubiparip, Jevtić, Serafin, Henriquez, Formella

Błękitni Stargard Szczeciński: Ufnal- Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk- Fadecki, Gutowski, Poczobut, Wojtasiak, Flis- Gajda

Ławka rezerwowych: Budnik, Baranowski, Inczewski, Zieliński, Wiśniewski, Więcek, Fijałkowski

Sędzia główny: Paweł Gil