Przyjdź, inspiruj się i rozwijaj – nadchodzi kolejna edycja Dni Przedsiębiorczości


Wydarzenia w ramach Dni Przedsiębiorczości będą odbywać się w miejskiej przestrzeni coworkingowej Plus Jeden przy ul. Za Bramką 1 (14-18 października) oraz w Branżowej Szkole I stopnia Rzemiosła Artystycznego im. gen. Władysława Andersa (19 października). Udział w konferencjach jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja na poszczególne dni.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznego wydarzenia znajdują się na stronie internetowej poznan.pl/dniprzedsiebiorczosci. Można śledzić także media społecznościowe Poznań Biznes Partner, m.in. na Facebooku i Instagramie.

– Wszystkie zaplanowane konferencje mają jeden wspólny mianownik – przedsiębiorczość. Czy myślimy o aktywności zawodowej w kontekście zatrudnienia na etacie czy też własnej firmie, jest ona kluczowa. W ciągu 6 dni wydarzenia będziemy skupiać się na wspieraniu umiejętności przedsiębiorczych w różnych środowiskach pracy, na docenianiu różnorodności oraz finansach i wykorzystaniu nowych technologii – wylicza Joanna Jajus.

PROGRAM DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POZNAŃ 2024

Dzień 1:

14 października Miasto Poznań zaprasza na konferencję „Lider (ka) przyszłości – Kluczowe wyzwania i dylematy„.

Uczestnicy wysłuchają prelekcji na temat autentyczności w przywództwie i rozwijania umiejętności lidera oraz spojrzą na równość płci z zupełnie innej perspektywy. Dowiedzą się, w jaki sposób już od najmłodszych lat kształtują się stereotypy płciowe i jakie są ich konsekwencje – nie tylko w codziennym życiu, ale także w pracy. Porozmawiają też o tym, co zrobić, by tworzyć zespoły i organizacje wolne od uprzedzeń, w których każdy ma równe szanse na rozwój i sukces. Program dnia obejmie również panel dyskusyjny o ewolucji przywództwa oraz warsztat „Komunikacja w biznesie: Narzędzia i techniki budujące zrozumienie”, który dostarczy praktycznych umiejętności do efektywnej współpracy i komunikacji w zespole.

– To przede wszystkim praktyczne wskazówki dla liderów, którzy chcą skutecznie funkcjonować w zmieniającym się świecie – podkreśla Małgorzata Makowska z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa. – Stawiamy na autentyczność w przywództwie, co oznacza, że liderzy powinni być wierni swoim wartościom, a jednocześnie otwarci na zmiany i różnorodność. Jednym z ważnych tematów konferencji będzie równość płci i to, jak stereotypy kształtowane od najmłodszych lat wpływają na naszą percepcję ról społecznych i zawodowych. Zrozumienie tych mechanizmów pozwala budować bardziej sprawiedliwe i inkluzywne środowiska pracy – dodaje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz