Przyjazd gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i Józefa Wybickiego do Poznania (ZDJĘCIA)


Inscenizację, opartą na prawdziwej historii, która wydarzyła się w Poznaniu 213 lat temu przygotowała grupa poznańskich artystów posiadających bogate doświadczenie teatralne, muzyczne i plastyczne, szczególnie przy tworzeniu spektakli i widowisk plenerowych.

Reżyserem inscenizacji wjazdu generała Jana Henryka Dąbrowskiego do Poznania jest Janusz Stolarski, aktor i reżyser, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie, znany w mieście między innymi z przyjętych entuzjastycznie przedstawień opowiadających historię Poznańskiego Czerwca 1956 roku: „Stukot/Czerwiec’56|” i „Trzy tramwajarki”. Janusz Stolarski na stałe pracuje z grupami zagrożonymi wykluczeniem, w ramach projektu Teatr Powszechny CK Zamek prowadzi Teatr Pod Fontanną.

Nad muzyką pracował  Jacek Hałas, absolwent poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, śpiewak, tancerz, aktor, twórca muzyki dla teatru i filmu, założyciel Domu Tańca w Poznaniu i Szczecinie. Jacek Hałas od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach. Praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków – lirze korbowej. Na instrumentach perkusyjnych towarzyszył mu bardzo zdolny muzyk młodego pokolenia – Jakub Szwarc.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Jan pisze:

    Poznaniacy powinni być dumni, że takie wydarzenia tu się działy! Dobrze, że są kultywowane!!!

Dodaj komentarz