Przegrana na inaugurację i spóźniony ratownik

W spotkaniu otwierającym zmagania w rozgrywkach II ligi kobiet w piłce ręcznej w sezonie 2012/2013 AZS AWF Volkswagen Poznań przegrał z zespołem UKS Kusy Baltica Szczecin 25:27 (14:12).

Mecz w Poznaniu rozpoczął się z opóźnieniem, ponieważ wszyscy oczekiwali przybycia do hali ratownika medycznego. Ta niecodzienna sytuacja wpłynęła chyba lepiej na zawodniczki poznańskiego zespołu, które przez pierwsze 10. minut pojedynku grały niezwykle skutecznie i szybko doprowadziły do wyniku 9:2. Kusy nie zamierzał jednak składać broni i powoli zaczął odrabiać straty. I choć w krótkim odstępie czasu na ławkę kar powędrowały dwie zawodniczki przyjezdnych, to gospodynie pozwoliły rzucić sobie 3 bramki z rzędu, tracąc jednocześnie wypracowaną na początku meczu przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:12 dla poznanianek.

Po zmianie stron dwa trafienia z rzędu zanotowały gospodynie i kibice mogli mieć nadzieję, że akademiczki przebudzą się na dłużej. W zespole Kusego doskonałe zawody rozgrywała jednak bramkarka Izabela Yilmaz, która stawała się momentami przeszkodą nie do pokonania. W grę AZS AWF wdzierało się coraz więcej chaosu. W 47. minucie zespół gości wyszedł na jednobramkowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

– Przegrałyśmy mecz, który był do wygrania. Początkowe prowadzenie chyba zbytnio nas rozluźniło, a gra toczy się przecież do ostatniej minuty. Liga jednak dopiero się rozpoczęła i nie ma co rozpaczać. Trzeba walczyć dalej – powiedziała po spotkaniu Weronika Łakomy, obrotowa akademiczek.

W poznańskim zespole zadebiutowało aż sześć zawodniczek, które swoją szansę być może dostaną również za tydzień, kiedy to AZS AWF Volkswagen Poznań podejmie u siebie Spartę Gubin. Początek spotkania na Chwiałkowskiego w sobotę, 17. listopada, o godzinie 16:00.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy zapełnili widownię po brzegi. Byliście dla nas ogromnym wsparciem! Pomóżcie nam już za tydzień wywalczyć pierwsze punkty!  – dodała Łakomy.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Korniluk, Pawlak, Piskała – Kwiecień (8), Kujawa (5), Łakomy (4), Siudmak (4), Łyszczyk (3), Peda (1), Matyja, Zdanowska, Karasiewicz, Ayadi, Skrzypczak

UKS Kusy Baltica Szczecin: Marszałek, Yilmaz – Kochaniak (8), Lis (7), Zima (5), Antkowiak (2), Trzaszczka (2), Jaśkiewicz (1), Popkowska (1), Zawistowska (1), Mielczarek, Stefanowicz, Plentara, Szynaka

źródło: azsawfpoznan.pl