Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej


Wymóg montażu ekranów wynika obecnie wprost z decyzji środowiskowej wydanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu uzyskanej przez Miasto w ramach przygotowania dokumentacji budowlanej. Należy bowiem pamiętać, że każda przebudowa wiąże się z koniecznością dostosowania infrastruktury do obowiązujących przepisów zarówno tych dotyczących rozwiązań technicznych, jak aspektów środowiskowych.

W ramach istniejącego pasa drogowego, warunków technicznych i przepisów projektanci rozmieścili na terenach należących do Miasta, w sposób optymalny, wszystkie niezbędne elementy infrastruktury – jezdnie, chodniki, drogę rowerową i ekrany.

Ekrany zostaną postawione w całości w istniejącym pasie drogowym, na działkach będących własnością Miasta Poznania. Ich ustawienie nie wymaga zajęcia prywatnych terenów. Ekrany będą miały łącznie 183 metry długości i wysokość od 3 do 4 metrów. Będą wykonane z przezroczystego poliwęglanu z nadrukiem zwiększającym widoczność dla ptaków.

W związku z ich budową konieczne będzie wycięcie około 80 drzew, wyłącznie z obszaru istniejącego pasa drogowego, przy czym większa ich część ma średnicę poniżej 20 cm.

– Biorąc pod uwagę jak ważne dla mieszkańców ulicy Pyrzyczańskiej są drzewa rosnące obecnie przy ich nieruchomościach, zobowiązałem Zarząd Dróg Miejskich do ponownej weryfikacji zakresu usuwanej zieleni w ramach inwestycji. Taka analiza będzie przeprowadzona przez wykonawcę przed rozpoczęciem prac – podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz