Prozwierzęcy aktywiści wychodzą na ulice Poznania


W sobotę, o godzinie 13:00, pod wejściem do Starego Browaru od ulicy Półwiejskiej w Poznaniu odbędzie się antyfutrzarski happening zorganizowany przez aktywistów Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi poznaniaków na warunki życia zwierząt hodowanych na futro. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do przyjścia i wspólnej walki o wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Poznański happening pod Starym Browarem ma być zakończeniem trwającego właśnie Tygodnia Bez Futra. Zaczął się on w poniedziałek, 25.11, w Warszawie. Aktywiści z całego kraju zebrali się pod Sejmem i przygotowali akcję z wykorzystaniem prawdziwych fermowych klatek dla lisów i jenotów. Na miejscu pojawili się politycy i polityczki oraz Maja Ostaszewska, która jest ambasadorką naszej kampanii o kulisach branży futrzarskiej. Niestety, zabrakło kogoś z partii rządzącej – mówi Marta Banach ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas poznańskiego happeningu będzie można m.in. podpisać petycję do posłów, która ma być jednym z argumentów o jak najszybsze wprowadzenie zakazu.

Przez wiele lat byliśmy wodzeni za nos. Politycy obiecywali nam zakaz hodowli zwierząt na futro, ale nie potrafili go wprowadzić. Tym razem jesteśmy przekonani, że w końcu to się zmieni. Pierwszym parlamentarnym zespołem, jaki został powołany w nowej kadencji, jest Zespół Przyjaciół Zwierząt. Dodatkowo, według badań przeprowadzonych przez Biostat, ponad 73% Polaków chce żyć w Polsce wolnej od futer i nie godzi się na bezsensowne cierpienie ponad 5 milionów zwierząt, które całe swoje życie spędzają w ciasnych klatkach na fermach futrzarskich. To świetny grunt na wprowadzenie zakazu i definitywne zakończenie działalności tej okrutnej branży – mówi Łukasz Flieger ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Otwarte Klatki to stowarzyszenie, którego celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. We wrześniu 2019 aktywiści organizacji przeprowadzili dwie interwencje na fermie futrzarskiej w Goliszewie, w wyniku których udało się uratować ponad 10 zwierząt, w tym śnieżnobiałego lisa polarnego Maćka.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1413170332166696/

Dodaj komentarz