Propozycje na weekend w Poznaniu


EABS gra Komedę

EABS to najpopularniejsza i najbardziej podziwiana formacja nowego, polskiego jazzu. To próba nowego podejścia do tego gatunku muzyki poprzez włączenie nowych brzmień (elektroniki, hip hopu a nawet impulsywnego rapu), szukania w pomysłach odniesień do soulu, funku, hip-hopu, elektroniki i kompozycyjnego eksperymentu nowego jazzu. „Repetitions/Letters to Krzysztof Komeda”, którego będzie można posłuchać w piątek, to spójna koncepcja kompozytorska zespołu poświęcona legendzie polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie..

Sala Wielka CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: od 100 zł

Więcej na stronie wydarzenia.

Instalacja „Trzepot”

Instalacja „Trzepot” to około dwustu talerzy malowanych ręcznie, na których artystki spróbowały oswoić trudne emocje związane z migracjami. – Chcemy, by nasza instalacja była otwarta na interpretacje, ale głęboko w nas siedzi to, co obserwujemy, czyli ucieczka ludzi przed wojną, lęk przed przyszłością. Dla nas namalowane na talerzach lecące w jedną stronę ptaki symbolizują przemieszczanie. Czasem jest to ucieczka w nieznane i próba znalezienia nowej, bezpiecznej przestrzeni, czasami upragniony powrót – mówią członkinie nieformalnej grupu pol_sztyma_wolna, którą tworzą: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Wszystkie trzy ukończyły Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. W pracy wykorzystują starą ceramikę wyszukaną na pchlich targach i dają talerzom i paterom drugie życie.

Pracownia VZORY, ul. Ślusarska 15

Wernisaż o godz. 19.00 (wystawa otwarta do 5 maja)

Wstęp bezpłatny

Więcej na stronie wydarzenia.

Fiński black metal Pod Minogą

Podróż z głębi fińskich lasów do zachodniej części Stanów Zjednoczonych w ciągu jednej nocy? Brzmi nierealnie, ale zadania tego podejmą się Wayfarer oraz Havukruunu, którzy w kwietniu wyruszyli na wspólną trasę. Havukruunu wykonują black metal z naleciałościami wszystkiego, czym black metal nie jest. Jako support wystąpi grupa Tankograd.

Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

Godz. 19:00

Bilety: od 85 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wystawa biżuterii PRL

Polski design czy wzornictwo, dziedzictwo narodowe, a może pokłosie socjalistycznej unifikacji? Jak obiektywnie ocenić biżuterię projektowaną i wytwarzaną w latach 1945-1989, aby nie pozbawić jej wyjątkowości, a jednocześnie dokonać syntezy i wysnuć wnioski cenne dla współczesnej polskiej sztuki złotniczej? Z tymi pytaniami wraz z zespołem Galerii YES mierzy się kurator wystawy, dr hab. Michał Myśliński z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Wystawa potrwa do 9 czerwca.

Galeria YES, ul. Paderewskiego 7

Wernisaż o godz. 19:00, wystawa czynna od poniedziałku do piątku, godz. 11:00-19:00, soboty w godz.: 11:00-15:00

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz