Propozycje na weekend w Poznaniu


Muzyka w dawnej Wielkopolsce

Koncert będzie poświęcony twórczości Benedykta Cichoszewskiego, określanego mianem „Polskiego Haendla”. To jedyny polski kompozytor doby baroku, którego twórczość wpisuje się w nurt gigantów tego okresu takich jak Bach i Haendel. Wykonawcami koncertu będą: Orkiestra Accademia dell’Arcadia oraz soliści: Aleksandra Hanus – sopran, Bartosz Rajpold – alt, Łukasz Wilda – tenor, Maciej Straburzyński – bas-baryton.

Kościół Ewangelicko-Augsburski ul. Obozowa 5,

Godz. 19:00,

Wstęp wolny,

Więcej na poznan.pl

Hanna Banaszak

W niedzielę odbędzie się charytatywny koncert Hanny Banaszak. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na realizację misji Fundacji Centrum Praw Kobiet, która przeciwdziała wszelkim formom dyskryminacji wobec kobiet, udzielając darmowego specjalistycznego, kompleksowego, wsparcia. Artystka wykonuje muzykę jazzową i rozrywkową lat 20. i 30., a także nowsze piosenki. Jest posiadaczką statuetek Wiktora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza i kilku nagród festiwalowych.

CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82,

Godz. 19:00,

Bilety: 120 zł,

Szczegóły na ckzamek.pl.

Spacer na Trakcie Królewsko-Cesarskim

Trakt Królewsko-Cesarski to główny szlak turystyczny miasta, który wiedzie przez jego najważniejsze zabytki związane z osobami książąt, królów i cesarzy. W tę niedzielę spacer będzie skupiał się na dawnej kuchni. Podczas przechadzki uczestnicy dowiedzą się, co jadali pierwsi Piastowie w czasach, gdy Poznań był grodem, jakie zasady dworskie panowały podczas uczt na zamku królewskim, jak podejmowano przy stole Napoleona, a jak Wilhelma II podczas wizyt cesarzy w mieście. Na wszystkie pytania odpowie wieloletni przewodnik Bramy Poznania, literaturoznawca, badacz kultury staropolskiej – Dawid Barbarzak.

Start: na placu przy katedrze poznańskiej

Godz. 17:00,

Wstęp wolny,

Więcej na bramapoznania.pl.

Speaking Concert – Wariacje

To cykl koncertów organizowanych przez Fundację Fabryki Sztuki. W niedzielę będzie można prześledzić historię ewolucji formy wariacyjnej. Program wydarzenia poświęcony jest konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Muzyka połączona jest z błyskotliwymi komentarzami dyrygenta – Marcina Sompolińskiego oraz autorskimi filmami i prezentacjami. Wykonawcami koncertu będzie m.in. Orkiestra Collegium F.

Aula UAM, ul. Henryka Wieniawskiego 1,

Godz. 18:00

Bilety: 100-140 zł

Dodatkowe informacje na Facebooku.

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz