Propozycje na weekend w Poznaniu


Lato na Madalinie

Warsztaty rękodzielnicze, spotkanie z alpakami, programowanie w zabawie czy kiermasz książkowy – te i wiele innych atrakcji czeka na dzieci i dorosłych w dawnej zajezdni tramwajowej na Madalinie. Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji najmłodszych są także tor wodny, trampoliny, strefa plażowa i strefa dziecięca, wielkie planszówki, animacje itp. Atrakcje w ramach Lata na Madalinie czekają na poznaniaków i turystów także w niedzielę.

ul. Madalińskiego 17

Godz. 10:00 – 16:30

Wstęp wolny

Więcej informacji o planowanych wydarzeniach można znaleźć na Facebooku.

Lalkowy spektakl muzyczny

Dzieci i ich rodzice, którzy przyjdą do amfiteatru Bramy Poznania, będą mogli zobaczyć przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. Poprzez lubiane i nośne dla dzieci medium, jakim jest piosenka, podjęte zostaną ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem. Muzyka, wokół której zbudowany jest spektakl, została skomponowana w taki sposób, aby mali uczestnicy chętnie włączali się w śpiew i tym samym na trwałe zapamiętali treści w nich zawarte.

Amfiteatr Bramy Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 11:00

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują darmowe wejściówki do pobrania w dniu wydarzenia od godz. 10.00

Więcej informacji można znaleźć na stronie Bramy Poznania.

NIEDZIELA

Koncert Kultu

Kultu ani Kazika Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Ikona polskiego rocka z charyzmatycznym wokalistą na czele wystąpi w niedzielę na poznańskiej Ławicy. Koncert organizowany jest przez Visual Production w ramach Summer Sky Festival 2021. Wydarzenie odbędzie się na terenie trawiastym portu lotniczego (w miejscu, w którym roztacza się panorama na całe lotnisko z widokiem na pas startowy). Całość uatrakcyjni food truck-owa oferta gastronomiczna.

Port Lotnicy Ławica, ul. Bukowska 285

Godz. 20:00

Bilety: od 100 zł

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Oprowadzenie po Kaponierze Kolejowej

Kim był Kaponier? Skąd ceglane podziemia pod głównym węzłem komunikacyjnym miasta? Jak wyglądał kanonier służący w Kaponierze? To nie jedyne pytania, na które poznają odpowiedź osoby, które skorzystają z możliwości oprowadzenia przez przewodnika po podziemiach Kaponiery Kolejowej. Dzięki prezentacji multimedialnej, wyjątkowym zdjęciom oraz opisom związanym z dziejami Twierdzy Poznań, wspólnie spędzony czas będzie niezapomnianym przeżyciem. Do Kaponiery Kolejowej może wejść każdy chętny, jednak jednocześnie przebywać w niej do 23 osób. Można przyjść bez rezerwacji, ale aby być pewnym wejścia na oprowadzanie przez przewodnika należy się zapisać oraz stawić się przy foyer przed wejściem do kaponiery maksymalnie na 15 minut przez rozpoczęciem oprowadzania.

Podziemia Ronda Kaponiera

Godz. 10:00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Więcej informacji można znaleźć na stronie Kaponiery Kolejowej.

Spacer botaniczny

Osoby, które mają ochotę spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie  zapoznać się bliżej z roślinami użytkowymi, otaczającymi nasze domy i bloki, mogą wziąć udział w spacerze botanicznym. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie znaczenie dla ekosystemu oraz dla przetrwania człowieka mają poszczególne gatunki roślin, a także jaki wpływ na zdrowie mają osiedlowe zioła i owoce.

Miejsce zbiórki: os. Bolesława Chrobrego, pawilon 110 (obok głównego wejścia do Biedronki), przed kawiarnią „Małe Fusy”

Godz. 17:00

Wstęp wolny

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Galerii Miejskiej Arsenał.

Dzień z Rzeźbami z Natury

W maju w okolicy Bramy Poznania stanęły trzy instalacje artystyczne – Habitat, Fałszywy Kulisty Model Ziemi oraz Wiatrak. Rzeźby nawiązują do tematyki związanej z bioróżnorodnością i współistnieniem ludzi i zwierząt w mieście. Instalacje stały się inspiracją do niedzielnych wydarzeń. Chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu z Pawłem Kowalczykiem – doświadczonym obserwatorem życia ptaków, autorem zdjęć do cyklu czterech wystaw „Ptaki Poznania”, prowadzącym spacery ornitologiczne. Podczas niedzielnej wycieczki po okolicy pokaże on miejsca, z których najlepiej oglądać ptaki, zaprezentuje ekwipunek potrzebny do obserwacji tych zwierząt, a także przedstawi swoje prace fotograficzne. Uczestnicy spaceru zostaną zapoznani z gatunkami ptaków żyjącymi w Poznaniu, szczególnie w okolicach centrum miasta oraz rzeki Warty. Spacery odbędą się o dwóch porach dnia – o godz. 11.00 i 14.00. Liczba uczestniczek (ków) jest ograniczona. Obowiązują zapisy na maila: wydarzenia@pcd.poznan.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.W niedzielę będzie można porozmawiać także z członkami Fundacji Otwarta Strefa Kultury – twórcami instalacji Rzeźby z Natury oraz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Amfiteatr Bramy Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji można znaleźć na stronie Bramy Poznania.

AJ, JZ

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz