Propozycje na weekend w Poznaniu


Spektakl iluzjonistyczny „The Trick”

Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Odpowiedzią na te pytania jest ,,The Trick”. Połączenie teatru, pokazu iluzji, i „one man show”, które przygotowali Wojciech Rotowski i Roman Słomka. Spektakl demaskuje sztuczki i otwiera oczy na manipulacyjne pułapki, jakie czekają na nas każdego dnia.

Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18

Godz. 11:00

Wstęp od 63 zł

Więcej informacji na stronie teatru. 

Seans „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”

Tym razem Profesor Kleks jest zmuszony do powrotu do rzeczywistości i skonfrontowania się z technologią, która zagraża marzeniom dzieci, podczas gdy w Akademii jego miejsce czasowo zajmuje wierny ptak Mateusz. Czy wynalazek Filipa Golarza – kuszący dzieci wizją życia bez wyobraźni – na zawsze zmieni ich sposób myślenia? I czy fantazja ma jeszcze siłę, by pokonać nowoczesną technologię? W rolach głównych pojawią się m.in.  Tomasz Kot w roli Ambrożego Kleksa, Janusz Chabior (Filip Golarz), czy  Sebastian Stankiewicz (ptak Mateusz). Seans grany także w sobotę i niedzielę.

Kino Teatr Apollo, Ratajczaka 18

Godz. 16:30

Wstęp 22 zł

Więcej informacji na stronie kina

Spotkanie klubu książki u Raczyńskich „Dziewczyna z konbini”

Klub książki u Raczyńskich tym razem skupi się na powieściach nagradzanych. W styczniu uczestnicy porozmawiają o książce „Dziewczyna z konbini” Muraty Sayaki (zdobywczyni Nagrody im. Akutagawy) – opowieści o oczekiwaniach i naszym miejscu w społeczeństwie.

Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie biblioteki.

Sobota 1.02

Seans „Pod skórą”

„Pod skórą” zostało zrealizowane przez Jonathana Glazera (twórcę m.in. Oscarowej „Strefy interesów”), który w pierwszoplanowej roli obsadził jedną z największych hollywoodzkich gwiazd – Scarlett Johansson. W filmie brytyjskiego twórcy popularna aktorka wciela się w rolę zmysłowej postaci, która zwabia do siebie przypadkowo poznanych mężczyzn. Krążąc białą furgonetką po ulicach Glasgow zaczyna coraz bardziej interesować się swoimi potencjalnymi ofiarami. Po seansie odbędzie się spotkanie i dyskusja z udziałem Michała Oleszczyka – twórcą podcastu Spoiler Master i wykładowcą na wydziale Artes Liberales UW.

Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 17:30

Wstęp 30 zł

Więcej informacji na stronie kina. 

Prelekcja „Sztuka codzienności”

W 1990 roku Aldo Rossi został pierwszym Włochem, który otrzymał prestiżową Nagrodę Pritzkera – przyznawaną co roku architektom, którzy poprzez swoją sztukę, talent, wizjonerstwo, konsekwencję i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju otoczenia człowieka. Wszystkie te cechy znalazły swoje odbicie również w mikro-architekturze naczyń kuchennych, które od 1980 roku Aldo Rossi zaprojektował dla „włoskiej fabryki designu” – firmy Alessi. Podczas spotkania w Muzeum Sztuk Użytkowych zwiedzający będą mogli przyjrzeć się naczyniom oraz fenomenowi przełomowego projektu „Tea & Coffee Piazza”.

Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1

Godz. 13:00

Wstęp 10 zł

Więcej informacji na stronie muzeum. 

Koncert Ronana Le Bars

Ronan Le Bars jest cenionym na całym świecie muzykiem bretońskim. Gra na uillean pipes, tj. dudach irlandzkich o ciepłym brzmieniu oraz na fletach irlandzkich (low whistles). Od 2021 roku jest dyrektorem artystycznym Celtic Odyssée – międzynarodowego projektu muzycznego realizowanego pod marką Festiwalu Interceltyckiego w Lorient. Od wielu lat poszukuje nowych kierunków artystycznych, komponuje utwory, tworząc zawsze charakterystyczną nastrojowość melodii celtyckich.

Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Godz. 19:00

Wstęp od 50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

Seans „Basia. Radzę sobie!”

Basia zawsze jest sobą. Zadaje dużo pytań i szuka odpowiedzi. Mówi, co myśli i jest pełna zaraźliwej radości życia. Zawsze gotowa do zabawy, nie może się doczekać rodzinnego wyjazdu na grzyby. Nawet niepewne sytuacje, jak nagły remont mieszkania, nowa opiekunka, czy nauka jazdy na nartach, nie są jej straszne. Dlaczego? Bo Basia radzi sobie ze wszystkim. Odcinki serialu, które będzie można zobaczyć w trakcie seansu to: „Basia i remont”, „Basia i wyprawa na grzyby”, „Basia i opiekunka”, „Basia i telefon”, „Basia i narty”. Seans wyświetlany również w niedzielę.

Kino Teatr Apollo, Ratajczaka 18

Godz. 15:15

Wstęp 22 zł

Więcej informacji na stronie kina. 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz