Propozycje na weekend w Poznaniu


Włochaty – koncert

Ta szczecińska formacja o jedna z kultowych zespołów anarchopunkowu. To właśnie na ich koncercie w 1989 roku debiutowała Katarzyna Nosowska. Podczas swojej ponad 30-letniej kariery zdążyli zbudować ogromną rzeszę fanów, która dumnie reprezentuje muzykę punkową, która jak się okazuje, jest wiecznie żywa.

Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

Godz. 20:00

Bilety: 60 zł

Więcej na stronie wydarzenia

SOBOTA, 26 PAŹDZIERNIKA

Poznanianki 2024

Trzecia edycja akcji społecznej „Poznanianki” to wyśmienita okazja, aby spotkać niezwykłe kobiety, które inspirują i wspierają innych. W programie wydarzenia znalazły się panele, warsztaty oraz wykłady, w tym m.in. „Jak wygląda poznanianka?” oraz „Jak architektura miasta wpływa na bezpieczeństwo kobiet?”. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 warsztatem „Tworzenie feministycznej mapy Poznania”, a zakończy galą o godzinie 18:00.

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19

Od godz. 12:00

Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Szczegóły na stronie wydarzenia

Mecz Lecha Poznań

W sobotę na stadionie przy ul. Bułgarskiej piłkarze Lecha Poznań zmierzą się z Radomiakiem Radom. Kibicować im będą tysiące młodych fanów, bowiem mecz ten odbędzie się w ramach akcji „Kibicuj z klasą”. Zapowiada się dobre piłkarskie widowisko, ponieważ obie drużyny preferują ofensywny styl gry i ich piłkarze przewodzą w tabeli najskuteczniejszych strzelców tego sezonu.

Enea Stadion, ul. Bułgarska 17

Godz. 20:15

Bilety: od 20 zł (z OK Poznań 50 proc. zniżki)

Więcej na stronie klubu

„Don Juan” – spektakl baletowy

Spektakl o Don Juanie w choreografii Roberta Bondary, który przekształca znaną postać w złożonego człowieka pozbawionego ciepła i współczucia. W tej interpretacji Don Juan nie jest jedynie uwodzicielem, ale osobą zranioną, odrzuconą przez ojca i szukającą zrozumienia w zseksualizowanej rzeczywistości. Spektakl ukazuje różnorodność postaci tytułowego bohatera poprzez choreografię duetów, które balansują między liryzmem a brutalnością. Muzyczną oprawę stanowią utwory Bacha, Marcella, Glucka oraz przejmujące Concerto grosso nr 1 Alfreda Schnittkego.

Teatr Wielki, ul. Fredry 9

Godz. 19:00 (także w niedzielę)

Bilety od 60 zł

Więcej szczegółów na stronie

„Pan Li – Wisi mi to” – spektakl / show

Jako niesławny iluzjonista, Pan Li zachwyci publiczność swoją umiejętnością czytania w myślach oraz brawurową improwizacją. To interaktywne show to nie tylko magiczne sztuczki i żarty na granicy dobrego smaku, ale także przygoda, w której każdy widz staje się częścią spektaklu.

Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8

Godz. 18:00

Bilety 101 zł

Więcej informacji na stronie

„Dziewczyny” – spektakl

Spektakl „Dziewczyny” to drugie spotkanie z twórczością Gosi Wdowik. Po wcześniejszym spektaklu „She was a friend of someone else”, który poruszał temat artystycznego i aktywistycznego wypalenia w walce o prawa kobiet, teraz na widzów czeka piękna i intymna opowieść o upływie czasu i dojrzewaniu.

Pawilon – Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1

Godz. 19:00

Bilety od 30 zł

Więcej szczegółów na stronie

Kretescon 2024

Kretescon 2024 to wydarzenie poświęcone serii gier „Przygody Reksia”, które były produkowane i wydawane przez gdańskie studio Aidem Media w latach 2002-2010. Stanowi on okazję do celebrowania gier komputerowych, które miały ogromny wpływ na dzieciństwo wielu polskich dzieci. W programie przewidziano różnorodne panele tematyczne, w tym zagadnienia dotyczące „Przygód Reksia” oraz bardziej naukowe aspekty związane z branżą gier komputerowych z początku XXI wieku. Uczestnicy będą mieli także okazję wziąć udział w konkursach oraz spotkać się z innymi fanami tej kultowej serii.

Wydział Historii UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7

Od godz. 10:00

Bilety 50 zł

Szczegóły na stronie wydarzenia

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz