Propozycje na długi majowy weekend w Poznaniu


73. Salon Poezji 

Gościem 73. odsłony Salonu Poezji będzie były aktor Teatru Nowego, znany także z filmów i seriali – Witold Dębicki. Przeczyta on fragmenty poematu „Godzina myśli”Juliusza Słowackiego oraz jego dramatów ukraińskich. Program muzyczny przygotuje Piotr Żukowski – pianista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e

Godz. 12:00

Bilety: 10 zł

Szczegóły wydarzenia na stronie Teatru Muzycznego oraz na poznan.pl.

Z Krzemieńca do Poznania – artystyczne peregrynacje

Muzeum Narodowe serdecznie zaprasza na wydarzenie towarzyszące wystawie „Tradycja i nowoczesność. Sztuka w międzywojennym Poznaniu. Stowarzyszenie Artystów Wielkopolskich „Plastyka” (1925-1939)”. Na przełomie XIX i XX wieku artyści bardzo często odwiedzali Wileńszczyznę, Polesie czy okręg wołyński, zachwycając się tamtejszym krajobrazem. Twórcy z wielkopolskiego ośrodka również odwiedzali Wilno czy Lwów, ale i mniejsze centra sztuki. Jednym z ważniejszych był Krzemieniec, określany jako kolonia artystyczna, do którego chętnie zjeżdżano na Rysunkowe Ognisko Wakacyjne. Wykład poprowadzi Dorota Seweryn-Puchalska.

Muzeum Narodowe, al. Marcinkowskiego 9

Godz. 12:00

Bilety: 17-35 zł (obowiązują zapisy)

Szczegóły na stronie Muzeum Narodowego.

Majówka w Rezerwacie Archeologicznym

W sobotę i we wtorek będzie można wziąć udział w rodzinnej grze terenowej po Ostrowie Tumskim. Planszę do gry można pobrać na stronie rezerwatu albo odebrać osobiście w rezerwacie. Dla pierwszych trzech uczestników, którzy ukończą zadanie, została przygotowana nagroda w postaci książki Agnieszki Krzemińskiej „Grody, garnki i uczeni”. Ponadto 30 kwietnia zorganizowane zostanie bezpłatne zwiedzanie ekspozycji Rezerwatu Archeologicznego Genius loci wraz z przewodnikiem, a 3 maja będzie okazja, by za darmo zwiedzić kościół NMP i ekspozycje palatium.

Rezerwat Archeologiczny Genius loci, ul. Ks. I. Posadzego 3

Godz. 12:00 (ekspozycja Rezerwatu Archeologicznego Genius loci) – sobota; godz. 12:30 i 14:30 (zwiedzanie kościoła oraz ekspozycji palatium) – wtorek

Udział bezpłatny (po wcześniejszych zapisach)

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie rezerwatu.

Zwiedzanie podziemi Fortu VI

W tę sobotę warto udać się na spacer z przewodnikiem po podziemiach Fortu VI. To najlepiej zachowany poznański fort. Zwiedzanie potrwa około dwie godziny, a w jego trakcie będzie można zobaczyć pomieszczenia koszarowe z licznymi ekspozycjami, wielki magazyn prochu, pancerne stanowisko obserwacyjne i około pół kilometra podziemnych korytarzy.

Zbiórka na dziedzińcu Fortu VI (Lutycka 115 – koniec ul. Dojazd)

Godz. 12:00-14:00

Bilety: 15 zł – cegiełka na eksponaty (można ją zakupić na miejscu)

Szczegóły znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku.

Poznańskie Belle Epoque

Fantastyczny przewodnik Łakomy Tour zaprasza na zwiedzanie najważniejszych zabytków Jeżyc. Będą one punktem wyjścia dla opowieści o barwnej historii Poznania z przełomu XIX i XX w. Świetna zabawa gwarantowana!

Miejsce zbiórki: Rynek Jeżycki, naprzeciw przystanku tramwajowego

Godz. 16:30

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku oraz na poznan.pl.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz